Sobota, 13 sierpnia 2022 r. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Poncjana i Hipolita

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 czerwca 2022 wyświetleń: 549

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Św. - 05. 06. 2022 r.

1. Na nabożeństwa CZERWCOWE  KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA „z modlitwą o powołania” zapraszamy codziennie o godz. 18.00.

Młodzież zapraszamy we wtorki, czwartki i soboty na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE o godz. 19:15
[w ogrodzie za kościołem]. Po NABOŻEŃSTWIE gramy w siatkę na boisku za salkami [jak najbardziej strój sportowy jest odpowiedni]

2. Na wtorkową modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa zapraszamy jak co tydzień od godz. 18.00. Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest z formularza o św. Józefie – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na MODLITWĘ MĘŻCZYZN czyli „NOC NIKODEMA” – adorację Najświętszego Sakramentu w intencji małżeństw i rodzin. O godz. 21.00 MĘSKI RÓŻANIEC z modlitwą do św. Józefa.

3. W środę - w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym - zapraszamy na modlitwę za Polaków przebywających za granicą oraz za rodziny rozdzielone emigracją. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w Ich intencji.

4. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca o godz. 12.30 nasz ks. Stanisław będzie obchodził uroczystość 60-LECIA PRZYJĘCIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji DOSTOJNEGO JUBILATA.

5. Na Mszę Świętą w intencji wspólnoty Domowego Kościoła oraz małżeństw i rodzin naszej parafii zapraszamy w II niedzielę miesiąca o godz. 12:30.

6. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna przeznaczona na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii i domu zakonnym. Z bieżących spraw: rozpoczął się  kolejny etap gruntownego remontu wnętrza budynku salek parafialnych. Ostatnim etapem będzie zewnętrzne ocieplenie obiektu oraz wykonanie elewacji. Trwa także renowacja mebli - tronu i krzeseł dla koncelebransów - z miejsca przewodniczenia. Złożyliśmy także zamówienie (w specjalistycznej firmie) na przygotowanie oceny stanu witraży kościoła oraz przygotowanie programu prac konserwatorskich i restauratorskich. Prace nad projektem są już podejmowane. Złożyliśmy także zamówienie na przygotowanie projektu do zastosowania przeszkleń ochronnych – zabezpieczających i uszczelniających - dla witraży. Za wszelkie wsparcie inwestycji bardzo dziękujemy. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii - BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje.

7. Dzieci zapraszamy do udziału w VIII GÓRZE TABOR JUNIOR – przedwakacyjnym spotkaniu dzieci z parafii chrystusowców, które odbędzie się w sobotę, 18 CZERWCA 2022 w MARIANOWIE. W programie m.in.: Msza św., zabawy integrujące, między parafialne rozgrywki sportowe, festyn z atrakcjami, konkursy itp... Szczegóły i zapisy - u ks. Marcina; koszt wyjazdu i udziału 20 zł.

8. Młodzież zapraszamy na GÓRĘ TABOR - SPOTKANIE MŁODZIEŻY CHRYSTUSA – organizowane przez nasze zgromadzenie zakonne. Spotkanie odbędzie się w dniach 27-30 czerwca, w malowniczo położonym Mórkowie, gdzie mieści się dom rekolekcyjny chrystusowców. W programie m.in. piesza pielgrzymka do Górki Duchownej, mecze siatkówki, warsztaty, biblijna gra terenowa, konferencje, świadectwa, sztuka teatralna, koncert uwielbienia SIEWCÓW LEDNICY. Koszt (z transportem) 180zł, dla zdecydowanych, którzy zapiszą się do 10 czerwca, koszt 150zł. Zapisy i dalsze informacje u ks. Wojtka (737 443 453).

9. W dniach 29. lipca - 04. sierpnia 2022r. organizujemy dla młodszej i starszej młodzieży WAKACJE Z PANEM BOGIEM W TATRACH. W planach m.in. Flisacki Spływ Dunajcem; Spacer do Wąwozu Homole oraz przejazd kolejką górską; wyjazd na Słowację do Bochledovej Doliny, gdzie główną atrakcją będzie Ścieżka Koronami Drzew; całodniowy pobyt w EnergylLandii w Zatorze, spacer na Gubałówkę, pobyt w Zakopanem. Całkowity koszt wyjazdu: 1200 zł. Przy zapisie obowiązkowa wpłata zaliczki w wysokości 200 zł. Cena zawiera m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, transport. Zapisy u ks. Przemysława (tel. 535 564 063) do 24 czerwca 2022r.

10. W dniach 6-14 sierpnia wyruszamy na WARSZAWSKĄ PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ. Idziemy w Grupie Czarnej, prowadzonej przez księży chrystusowców. Hasło tegorocznej wędrówki brzmi "Idziemy, by świadczyć”. Co roku, 6 sierpnia, wyruszamy z Warszawy. Dziewięć dni w drodze. Zapraszamy - wyrusz z nami na pielgrzymi szlak, po którym wielu naszych parafian pielgrzymuje już od lat. Zgłoszenia i informacje u ks. Proboszcza lub ks. Wojciecha

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp.: Jerzy Górnicki, Stanisław Bartniczak, Krystyna Szala, Leonard Tarasiewicz, Zdzisława Ławniczak, Andrzej Ławniczak, Mirosław Bołdak  – polecajmy wszystkich naszych zmarłych parafian i bliskich Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkich naszych parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Sercu Jezusa.

 

Stargard, dn. 05. 06. 2022 r.                                                                                     ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

  

 

 

aktualizowano: 2022-06-10
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl