Sobota, 26 września 2020 r. imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji Sobota XXV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Kosmy i Damiana, świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 maja 2020 wyświetleń: 735

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 31. 05. 2020

1. Zostały zniesione ograniczenia co do ilości uczestniczących we Mszach Św. i nabożeństwach. Zapraszamy zatem do pełnego udziału w rytmie duszpasterskim naszej parafii. Pozostaje jeszcze nakaz noszenia maseczek w kościele i zachowania odległości.

2. Do przyszłej niedzieli mamy możliwość odprawienia spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy wszystkich, którzy nie mięli takiej możliwości o skorzystanie z Sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii św. w tym tygodniu. 

3. Na ostatnie nabożeństwo majowe zapraszamy o godz. 18.00. A od poniedziałku codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. We wtorek (I m-ca) z Bractwem św. Józefa zapraszamy mężczyzn na „Noc Nikodema”. Po Mszy św. wieczornej w kościele wystawimy Najświętszy Sakrament (do godz. 21.30). To adoracja w zupełnej ciszy – bez wspólnych modlitw, pieśni, czy prowadzenia rozważań. Noc Nikodema” to przede wszystkim przestrzeń i czas na spotkanie z Jezusem w czasie indywidualnej adoracji. Będzie też obecny ksiądz – może ktoś zechce porozmawiać, wyspowiadać się.

5. W środę - w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.30 wraz ze wspólnotami Domowego Kościoła będziemy modlić się w intencji rodzin naszej parafii.

6. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 Nabożeństwo Godziny Świętej i o godz. 18.30 Msza św. w intencji wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodzin i o nowe powołanie kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca o godz. 11.50 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z procesją eucharystyczną ze spotkaniem Straży Honorowej; od godz. 16:30 Spowiedź dla dzieci i Msza św. o godz. 17:00; o godz. 18.30 Msza św. dla młodzieży [szczególnie kandydatów do bierzmowania] oraz pierwszo-piątkowe Wielbienie z zespołem Wieczernik.

W pierwszą sobotę m-ca o godz. 7:15 Nabożeństwo pierwszych sobót m-ca. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca. Wymiana tajemnic Żywego Różańca Młodych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19:00.

7. Parafia Kolegiacka NPM Królowej Świata zaprasza w najbliższą sobotę od godz. 7.00 na Męski Różaniec.

8. W minionym tygodniu przeżywaliśmy trzydniowe uroczystości związane z grupowym przyjmowaniem sakramentu bierzmowania przez młodzież naszej parafii. W tym czasie 33 kandydatów zostało umocnionych Darami Ducha Świętego. Wspierajmy ich naszą modlitwą, aby byli wierni w "mężnym wyznawaniu wiary i postępowaniu według jej zasad".

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Henryk Ciupa, Waldemar Szust, Wanda Kramek, Mikołaj Lalko, Agnieszka Dudek, Gabryel Bryl, Leontyna Juchacz, Leszek Miachalski - polecamy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

10. Wszystkich naszych parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Bożej Opatrzności.

 

 

 

     Stargard, dn. 31. 05. 2020 r.                                                                                       ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-05-30
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl