Środa, 23 września 2020 r. imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli Środa XXV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Pio z Pietrelciny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 kwietnia 2020 wyświetleń: 975

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania - 12. 04. 2020

Drodzy Siostry i Bracia!

Niedawno zmarły ks. Piotr Pawlukiewicz pisał przed laty, że „nie ma większej miłości do człowieka - dziecka, żony, brata, parafianina… - jak prowadzenie do wieczności, jak złożenie ukochanego człowieka w ręce Tego, który przenosi przez dolinę śmierci!” 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Jezusa, które przeżywamy w odmienny niż dotychczas sposób,
ze szczególną troską składamy Was i Waszych bliskich w ręce ZMARTWYCHWSTAŁEGO.
Nie ustajemy w modlitwie o to, by mimo trudnego czasu dotykającego nas niepokojem i troskami najważniejszą w naszym życiu była troska o niepojęty dar zmartwychwstania, abyśmy nigdy nie zeszli z drogi wiodącej do Chrystusowego zwycięstwa nad śmiercią.

                                                  Niech jaśnieje Nam Zmartwychwstały Chrystus!                                                     

ks. proboszcz Krzysztof, ks. Józef, ks. Stanisław, ks. Ryszard, ks. Adam, ks. Marek,
ks. Grzegorz, ks. Marcin, dk. Krzysztof, s. Leticja, s. Łukasza, s. Nikodema i s. Eliza

 

1. Świętowanie Wielkanocy 2020 w naszej parafii: w WIELKĄ SOBOTĘ godz. 20.00 - Wigilia Paschalna z procesja rezurekcyjną – sprawowana bez udziału wiernych [TRANSMISJA ONLINE];
w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 [TRANSMISJA ONLINE], 14.00 i 19.00 – prosimy, by umożliwić udział osobom, które zamówiły Msze św.
w PONIEDZIAŁEK WIELAKNOCNY Msze św. sprawowane będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 [TRANSMISJA ONLINE], 14.00, 19.00. Na naszej stronie fb.me/chrystusowcystargard można śledzić transmisje wskazanych Mszy świętych z naszego kościoła.

2. Nadal obowiązują decyzje organów państwowych odnośnie udziału we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym, w czasie których jednocześnie może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga - Metropolita Szczecińsko-Kamieński do 19 kwietnia br. włącznie udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji. Zachęcamy do korzystania z dyspensy i do uczestnictwa we Mszach św. transmitowanych.

3. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do codziennej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą w naszym kościele odmawiamy codziennie o godz. 15.00. Każdego dnia o godz. 20.30 zapraszamy także do jedności w modlitwie odmawiając wspólnie różaniec w intencji o zatrzymanie epidemii.

4. Codziennie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 18.00. W tygodniu spowiadamy codziennie: od godz. 06.30 do 08.00 i od godz. 16.00 do 19.00. Można także umawiać się na Spowiedź indywidualnie - pozostajemy do Waszej dyspozycji. Jest również możliwość przyjęcia Komunii św.

5. Mimo nadzwyczajnych warunków przeżywania tegorocznych Świąt Paschalnych, przygotowanie i przeżywanie Wielkiego Tygodnia wymagało troski i zaangażowania. Bardzo dziękujemy Wszystkim za trud włożony w przygotowania. Szczególnie dziękujemy za piękny Ołtarz Adoracji oraz Grób Pański - p. Waldemarowi Bieleninikowi, p. Edwardowi Zającowi - naszemu kościelnemu oraz p. Hieronimowi Nędzy oraz nieocenionej s. Łukaszy za troskę o kościół, za kwiaty i dekoracje.
Szczególną wdzięczność wyrażamy także tak wielu osobom, które mimo trudnego czasu okazuja tak wiele duchowego i materialnego wsparcia naszej parafii i naszym wspólnotom zakonnym. Za słowa życzliwości, Wszystkich Was zawierzamy Bożej Opatrzności.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Henryk Jużyk i Elżbieta Paśnicka - polecamy wszystkich naszych bliskich zmarłych, a szczególnie ofiary epidemii Bożemu Miłosierdziu.

 

Stargard, dn. 12. 04. 2020 r.                                                                                         ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-04-11
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl