Wtorek, 24 maja 2022 r. imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny Wtorek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 kwietnia 2022 wyświetleń: 810

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu - 04. 04. 2022

1. W kolejnym tygodniu Wielkiego Postu zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 18.00. DROGI KRZYŻOWE odprawiamy: we wtorki o godz. 18.00 – z Bractwem św. Józefa, oraz w piątki o godz. 8.30, 11.30, 17.00 – z udziałem dzieci, 18.00 i 19.30 z udziałem młodzieży.

2. Spotkanie Żywego Różańca Młodych dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00.

3. W wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z Bractwem św. Józefa. Msza św. wieczorna o godz. 18.30 o św. Józefie Oblubieńcu NMP. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Noc Nikodema” – modlitwę adoracyjną mężczyzn w intencji małżeństw i rodzin. O godz. 21.00 męski różaniec oraz modlitwa do św. Józefa.

4. W NIEDZIELĘ PALMOWĄ na wszystkich Mszach św. obrzęd poświęcenia palm, które można będzie nabyć w sklepiku u p. Joli.

Zapraszamy na MARSZ DLA JEZUSA, który wyruszy z placu przy Młodzieżowym Domu Kultury o godz. 10.15 skąd wyruszymy na Mszę św. o godz. 11.00.

Zachęcamy także wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie palmy wielkanocnej. Konkurs obejmuje 2 kategorie: największa i najpiękniejsza.

5. Tego dnia tj. 10 kwietnia zapraszamy także na uroczystości związane z obchodami 12. ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ.
O godz. 12.30 uroczysta Mszę św. w int. Ojczyzny oraz Ofiar katastrofy. Po uroczystości złożenie kwiatów i zniczy przy tablicy smoleńskiej, przy ul. Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego.

6. W Niedzielę Palmową rodzice dzieci należących do scholii przeprowadzą kiermasz babek, babeczek i innych wypieków wielkonocnych. Fundusz przeznaczony jest na kolonie letnie dzieci.

7. Na modlitwę w intencji wspólnoty Domowego Kościoła oraz w int. małżeństw i rodzin zapraszamy w niedzielę (II m-ca) na Mszę św. o godz. 12.30.

8. Konferencja przed chrztami w czasie świąt będzie odbędzie się 9 kwietnia /w sobotę/ o godz. 17.30 w sali za domem zakonnym.

9. Informujemy, że w tym roku sakramentu bierzmowania w naszej parafii udzieli JE Abp Andrzej Dzięga podczas Mszy św. w niedzielę 15 maja o godz. 17:00.

10. W dniach 22-24 kwietnia 2022 odbędą się WIOSENNE REKOLEKCJE DLA MĘŻCZYZN z Bractwem św. Józefa pod hasłem "CZŁOWIEK WIARY”. Dom rekolekcyjny w Mrzeżynie. Szczegóły i zapisy u superiora Bractwa św. Józefa – kom: 691 441 966.

11. Do Niedzieli Palmowej przyjmujemy tzw. TORBY MIŁOSIERDZIA – które wypełnione artykułami żywnościowymi i środkami czystości można składać przy wejściu na chór.

12. Trwa akcja Caritas PACZKA DLA UKRAINY, której ideą jest tworzenie gotowej paczki dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców. Paczkę przygotowujemy według konkretnej listy 35 produktów. Szczegóły akcji otrzymamy przy stanowisku parafialnego zespołu Caritas. Wciąż można jeszcze się w nią włączyć. Więcej informacji na stronie szczecin.caritas.pl

13. Dodatkowo jako naszą wielkopostną jałmużnę za ławkami przygotowaliśmy skarbonę gdzie można składać ofiary na wsparcie działań pomocowych dla uchodźców z Ukrainy.

14.  Za tydzień, w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna przeznaczona na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii i domu zakonnym. Z bieżących spraw: w minionym czasie zakończone zostały prace przy dachu nad kaplicą św. Józefa i MB Różańcowej. Obecnie trwa naprawa narożnika dachu usytuowanego nad witrażami ponad kaplicą chrzcielną. W budynku salek parafialnych kontynuowane są prace przy remoncie pomieszczeń sanitarnych (łazienka z WC) oraz kotłowni i holu głównego. W tym tygodniu rozpocznie się także konieczna naprawa dachu na budynku salek, który w wielu miejscach przecieka zalewając pomieszczenia. Trwają także parce przy naprawie wyrw powstałych w bruku na placu kościelnym po usunięciu przewróconych drzew. Za dotychczasowe wspieranie inwestycji BARDZO DZIĘKUJEMY. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii - BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje.

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Franciszek Szweda, Irena Gałczyńska, Tadeusz Paszun - polecajmy wszystkich naszych bliskich a szczególnie wszystkie ofiary trwającej wojny Bożemu Miłosierdziu.

 Na kolejny etap wielkopostnego przygotowania życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże


Stargard, dn. 04. 04. 2022 r.                                                                                          ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-04-08
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl