Poniedziałek, 08 marca 2021 r. imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego Poniedziałek III tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Bożego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 lutego 2021 wyświetleń: 510

Ogłoszenia na V Niedzielę w ciągu roku - 07. 02. 2021

1. Gościmy dzisiaj Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, którym dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę, oraz uwrażliwienie nas na potrzebę wsparcia i modlitwy za naszych rodaków przebywających za granicą.

2. Trwa rok św. Józefa. Każdy wtorek w naszej parafii jest poświęcony czci Naszego Patrona. Zapraszamy o godz. 18.15 na nabożeństwo do św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta oraz za całą wspólnotę. Msza św. wieczorna o godz. 18.30 odprawiana jest z formularza o św. Józefie Oblubieńcu NMP – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa.

3. Na modlitwę za rodziny rozdzielone emigracją oraz za naszych parafian i mieszkańców miasta przebywających za granicą zapraszamy – jak co miesiąc - w środę od godz. 18.15. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w tej intencji.

4. W czwartek, 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które obchodzimy jako Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji zapraszamy naszych chorych i starszych parafian na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której udzielimy Sakramentu Namszczenia Chorych. W modlitwie będą nam towarzyszyły relikwie bł. M. Angeli Truszkowskiej – założycielki zgromadzenia sióstr św. Feliksa z Kantalicjo, które uczcimy po Mszy św.

5. Na SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO – czyli cykl 10 katechez ewangelizacyjnych, które mają na celu pogłębienie relacji z Panem Bogiem wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszamy od 15 lutego na godz. 19:3. Katechezy prowadzone przez naszych duszpasterzy poprzedzone będą nabożeństwem do Ducha św. o godz. 18.15 i Mszą św. wotywna o Duchu św. o godz. 18.30. Spotkania odbywać się będą w kościele. Przyjdź! Posłuchaj DOBREJ NOWINY dla Twojego życia!

6. Informujemy, że od lutego nasza parafia posiada nowy numer konta bankowego - BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001.

7. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna przeznaczona na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii i domu zakonnym. Szczegóły bierzących inwestycji podane są w biulteynie.  Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii - BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje.

8. Przy wyjściu z kościoła młodzież z KSM-u rozprowadza  tzw. Zdrapki Wielkopostne 2021, które mogą stać się pomocą, by piękniej i dojrzalej przeżyć Wielki Post, a także zatroszczyć się o więzi, zacieśnić je, odnaleźć na nowo drogę do Boga i zachwycić się Eucharystią. Jej celem jest towarzyszyć nam tak w Wielkim Poście, abyśmy przez 40 dni akcji odkryli inspirację do uporządkowania swojego życia. Zdrapka to czterdzieści umieszczonych na planszy poleceń prostych i jasnych, gdzie jedno zadanie przypada na dzień, tworzących serce z eucharystyczną ikoną Trójcy Świętej w centrum. Zadania są dopasowane do możliwości dzieci i niekłopotliwe dla dorosłych. Realizacja zadań zacznie się w Środę Popielcową 17 lutego 2021 roku, a zakończy w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia 2021 roku - https://zdrapkawielkopostna.pl/. Zachęcamy do zainteresowania się ta propozycją.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia – szczególnie dzisiejszemu solenizantowi ks. Ryszardowi - życzymy błogosławionych dni. Parafian i modlących się z nami polecamy Bożej opiece. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.:  Wincenty Mołczan, Zygfryd Batz, Krystyna Trzcińska – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Stargard, dn. 07. 02. 2021 r.                                                                                       ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2021-02-12
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl