Czwartek, 29 października 2020 r. imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii Czwartek XXX tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 maja 2020 wyświetleń: 803

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną - 17. 05. 2020

1. W dniu setnych urodzin św. Jana Pawła II (18 maja) zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za życie i pontyfikat Papieża Polaka. Po każdej Mszy św. nabożeństwo przy relikwiach św. Papieża. O godzinie 12.00 dodatkowa Msza św. z modlitwą przez wstawiennictwo Świętego o nowe powołania do Towarzystwa Chrystusowego i Zgromadzenia sióstr felicjanek. O godz. 18.30 Msza św. dziękczynna z poświęceniem nowego relikwiarza i instalacją relikwii przy obrazie św. Jana Pawła II.

2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła, oraz dodatkowo od poniedziałku do soboty o godz. 19.30 pod figurę Matki Bożej na placu za kościołem.

3. Nowe rozporządzenia pozwalają na to, by w naszym kościele podczas Mszy św. i nabożeństw jednocześnie uczestniczyło 125 osób. Miejsca zajmujemy  w ławkach oraz na dodatkowych krzesłach – zarówno w nawie głównej, jak i nawach bocznych. Wszystkie są oznaczone numerami, tak by każdy mógł zachować bezpieczną odległość. Podkreślamy obowiązek  używania maseczek ochronnych, które zdejmujemy tylko na czas  przyjęcia Komunii św. W kruchcie kościoła można także skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk.

4. We wtorek, 19 maja 2020 r., o godz. 10.00 w Kaplicy Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu odbędą się święcenia prezbiteratu i diakonatu podczas których święcenia przyjmie m.in. dk. Krzysztof Zubek, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. W tym roku nie możemy wziąć nich udziału. Uroczystość będzie transmitowana na żywo. Będzie można obejrzeć i włączyć się w nią duchowo na kanale chrystusowcy w serwisie YouTube.com. Zachęcamy do skorzystania z tej formy uczestnictwa w uroczystości. Bardzo prosimy o łączność duchową z przyjmującymi święcenia oraz modlitwę w ich intencji. Przy wyjściu są także wyłożone specjalne formularze, które można wypełnić wypisując swoje intencje i przynieść z powrotem do parafii. W tych intencjach będą się modlili księża Neoprezbiterzy.

5. W najbliższą środę przypada 75-lecie pierwszej powojennej Mszy Świętej w polskim Stargardzie odprawionej 20 maja przez Księży Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, która była zarazem inauguracją pracy duszpasterskiej chrystusowców w naszym mieście. Podczas każdej Mszy św. dziękować będziemy za minione lata. Szczególnie zaś podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.30, dziękować będziemy za Pionierów Miasta Stargard, oraz pierwszych duszpasterzy - chrystusowców, którzy 75 lat temu na gruzach powojennego Stargardu pierwszy raz odprawili Mszę św. 

6. W czwartek, 21 maja w połączeniu z nabożeństwem majowy rozpoczniemy Nowennę przygotowującą do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W czasie tych dni szczególnie będziemy prosić o dary Ducha Świętego dla młodych, którzy w dniach 26, 27, 28 maja przyjmą w naszej parafii sakrament bierzmowania.

7. Dziękujemy za wszelkie wyrazy wsparcia naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich zawierzamy Bożej Opatrzności. 

Podziękowania przedstawicielom Bractwa św. Józefa: Panu Andrzejowi Gierze za wykonanie uchwytów oraz dostosowanie relikwiarza do instalacji relikwii św. Jana Pawła II oraz Panu Jarosławowi Krychowskiemu za pomoc w montażu.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Krystyna Kubiak, Ryszard Dejlidko, Danuta Trymerska   - polecamy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

 

Stargard, dn. 17. 08. 2020 r.                                                                                    ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

utworzono : 2020-05-16
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl