Wtorek, 24 maja 2022 r. imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny Wtorek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 lutego 2022 wyświetleń: 1290

Ogłoszenia na VIII Niedzielę w ciągu roku - 27. 02. 2022

1. Papież Franciszek apeluje do wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli, by środa popielcowa była dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie, ze szczególnym wołaniem, by Królowa Pokoju zachowała świat od szaleństwa wojny.

Jednocześnie zapraszamy codziennie na poranną modlitwę różańcową o godz. 7:30 oraz nabożeństwa wieczorne o godz. 18:15  z prośbą o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary trwającej wojny. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji pokoju podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 7:00 - 18.15, a od środy do soboty przez całą dobę.

2. W związku z trwająca wojną na Ukrainie nasze miasto przygotowuje się na przyjęcie uchodźców z terenów objętych wojną. Ruszyła strona www.stargard.eu/ukraina z kompletem praktycznych informacji dla uchodźców z Ukrainy i ludzi, którzy chcą im pomóc. Przy stargardzkiej cerkwi grecko-katolickiej działa PUNKT POMOCY UCHODŹCOM, który codziennie w godz. od 17:00 do 20:00 prowadzi zbiórkę żywności długoterminowej oraz artykułów medycznych i higienicznych, jako wsparcie dla przybywających. Dzisiaj także przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę materialną, którą przekażemy na organizację pomocy ofiarom wojny.

3. Dzisiaj w Stargardzie o godz. 16:00 ze skweru św. Jana Pawła II wyruszy marsz - Stargard Solidarny z Ukrainą. Wcześniej na godz. 15:30 za zapraszamy do naszego kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju w Ukrainie i całym świecie.

4. We wtorek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w int. poległych, pomordowanych i zmarłych uczestników walk o niepodległość naszej Ojczyzny o godz. 18.30.

Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Noc Nikodema” – modlitwę adoracyjną mężczyzn, którą ofiarujemy w intencji pokoju na świecie. O godz. 21.00 męski różaniec oraz modlitwa do św. Józefa. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.  

5. We wtorek rozpoczynamy miesiąc marzec. Od XIX w. przeżywany jest w Kościele jako miesiąc poświęcony św. Józefowi. "NABOŻEŃSTWO MARCOWE" rozpowszechniło się szczególnie za sprawą papieża Piusa IX. Jako wspólnota parafialna, której patronuje św. Józef, pragniemy „aby to nabożeństwo do św. Józefa było i gorętsze i powszechniejsze”, stąd od poniedziałku do soboty o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta.

6. Przypadającą w tym tygodniu ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczynamy WIELKI POST a zarazem PARAFIALNE REKOLEKCJE WILKOPOSTNE. Msze św. z nauką rekolekcyjną oraz posypaniem głów popiołem odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 17.00, 18.30 i 20.00. PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPSTNE potrwają do soboty 5 marca. Poprowadzi je br. Tomasz Mantyk OFMCap. Zachęcamy do zaplanowania udziału w rekolekcjach. Szczegółowy program podany jest na stronie www.swjozef.stargard.pl oraz fb.

Od środy popielcowej do soboty wieczora na czas rekolekcji trwać będzie całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której szczególnie chcemy modlić się w intencji pokoju na Ukrainie i całym świecie. Bardzo zachęcamy do osobistej modlitwy przed Panem. Przy kaplicy adoracji jest lista, na którą mogą się wpisywać chętne osoby na ”dyżur modlitwy” w nocnych godzinach trwania adoracji.

7. Przypominamy, że w Kościele katolickim powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki roku oraz w Popielec i dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Ponadto katolicy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia w Popielec i Wielki Piątek zobowiązani są do POSTU ŚCISŁEGO [pozwala na jeden posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia (por. kan. 1251 KPK)].

8. Na DROGI KRZYŻOWE zapraszamy w Wielkim Poście: we wtorki o godz. 18.00 – z Bractwem św. Józefa, oraz w piątki o godz. 8.30, 11.30, 17.00 – z udziałem dzieci, 18.00 i 19.30 z udziałem młodzieży. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

9. Katecheza dla rodziców dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek 03 marca o godz. 19.30. Spotkanie odbędzie się w kościele.

10. Katecheza dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę 05 marca o godz. 19.30. Spotkanie odbędzie się w kościele.

11. Parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie organizuje KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w dniach od 4 do 8 marca 2022 roku. Spotkania odbywają się zawsze o godz. 19.00.

Natomiast w naszej parafii w dniach 1-3 kwietnia (piątek-niedziela) 2022 organizujemy WEEKENDOWY KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla par, które planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa. Rozpoczynamy 1 kwietnia o godz. 18:00 w sali parafialnej za domem zakonnym. Zainteresowanych zapraszamy!!! Zgłoszenia przyjmujemy do 30 marca bezpośrednio u ks. Proboszcza lub w biurze parafialnym.

12. Przy wyjściu z kościoła młodzież z KSM-u rozprowadza  tzw. Zdrapki Wielkopostne 2022, które mogą stać się pomocą, by piękniej i dojrzalej przeżyć Wielki Post, a także zatroszczyć się o więzi, zacieśnić je, odnaleźć na nowo drogę do Boga i zachwycić się Eucharystią.

13. W minionym tygodniu udało się naprawić szkody w dachu kościoła powstałe po ostatnich wichurach – po oględzinach okazało się, że dach był uszkodzony aż w 3 miejscach. Trwają dalsze prace naprawcze przy dachu kościoła oraz przy dachu nad kaplicą Matki Bożej i św. Józefa. Zostały także usunięte z palcu kościelnego powalone drzewa, zostaje jeszcze naprawa bruku w miejscach, które pozostały po drzewach. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy do tej pory wsparli materialnie prowadzone działania. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje

14.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Bogusław Rolewicz, Józef Żółtański, Halina Litwin, Zofia Portuś, Marianna Balcerak, Joanna Wardal, Mirosława Komorowska, Dorota Olszewska, Agata Skoczylas  - polecajmy wszystkich naszych bliskich a szczególnie wszystkie ofiary trwającej wojny Bożemu Miłosierdziu.

15. Na rozpoczęty nowy tydzień, a w nim rozpoczynający się czas Wielkiego Postu życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i pokoju. Szczęść Boże!

 

 

Stargard, dn. 27. 02. 2022 r.                                                                                     ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

aktualizowano: 2022-03-12
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl