Sobota, 13 sierpnia 2022 r. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Poncjana i Hipolita

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 czerwca 2022 wyświetleń: 762

Ogłoszenia na XII Niedzielę w ciągu roku - 19. 06. 2022 r.

1. Do piątku przeżywamy Dni Eucharystyczne (dawną oktawę Bożego Ciała) w połączeniu z NOWENNĄ PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NARODZIN ŚW. JANA CHRZCICIELA - Patrona naszego kościoła oraz Patrona Stargardu. Niech to będzie nasza modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, abyśmy potrafili, tak jak On, pokazywać innym Jezusa, który gładzi grzechy i daje nowe życie. Codziennie na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo z procesją wokół kościoła. Na zakończenie oktawy poświęcimy wianki z kwiatów i ziół.

2. Zapraszamy do włączenia się w ŚWIĘTOJAŃSKIE DNI przygotowujące nas do uroczystości odpustowych ku czci św. Jana Chrzciciela. Szczegółowy program podany jest w biuletynie oraz na stronie parafii i fb a także w gablotach:

- w poniedziałek (20.06) ŚWIĘTOJAŃSKI WIECZÓR DZIECI - zapraszamy wszystkie dzieci wraz
z rodzicami - podczas Mszy św. wieczornej 6 kandydatów zostanie wprowadzonych posługę ministranta. Kandydatów i ich rodziców polecamy modlitwie parafian.

17.30 Spowiedź św.

18.00 nabożeństwo do św. Jana Chrzciciela z podziękowaniem za kończący się rok szkolny

18.30 Msza św. z błogosławieństwem na czas wakacji

19:15 piknik w ogrodzie za domem zakonnym dla wszystkich dzieci i ich rodziców

- we wtorek (21.06) ŚWIĘTOJAŃSKI WIECZÓR JEDNOŚCI – zapraszamy wszystkich parafian i gości;

17.30 Spowiedź św.

18.00 nabożeństwo do św. Jana Chrzciciela z podziękowaniem za kończący się rok duszpasterski

18.30 Msza św.

19:15 piknik w ogrodzie za domem zakonnym dla wszystkich parafian z Bractwem św. Józefa, Odnową w Duchu św., Arcybractwem Straży Honorowej, Żywym Różańcem, Kręgiem Biblijnym, Franciszkanami świeckimi ect..

- w środę (22.06) ŚWIĘTOJAŃSKI WIECZÓR MŁODYCH – zapraszamy młodzież i czujących się młodo - podczas Mszy św. wieczornej 5 kandydatów zostanie wprowadzonych posługę lektora. Kandydatów i ich rodziców polecamy modlitwie parafian.

17.30 Spowiedź św.

18.00 nabożeństwo do św. Jana Chrzciciela z podziękowaniem za kończący się rok szkolny i akademicki 18.30 Msza św.

19:15 piknik w ogrodzie za domem zakonnym dla młodzieży z Wieczernikiem, DM Emmanuel, KSM-em, LSO, Żywym Różańcem młodych ect...

3. W czwartek, 23 czerwca zapraszamy Wszystkich Parafian i mieszkańców Stargardu, któremu patronuje św. Jan Chrzciciel na UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ:

- godz. 18:00 procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do NSPJ
- godz. 18:15 nowenna do św. Jana Chrzciciela - z zawierzeniem naszego miasta św. Janowi
- godz. 18.30 – Msza Święta odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela - Patrona najstarszego w mieście miejsca kultu oraz Patrona miasta Stargard pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Rakieja SChr – proboszcza naszej parafii w latach 1992-1996

Zachęcamy szczególnie do skorzystania ze Spowiedzi św., by z okazji święta naszej parafii uzyskać dar duchowy jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Stąd oprócz stałych godzin Spowiedzi św. od poniedziałku do środy dodatkowa godziny dyżuru spowiedzi św. od godz. 17.30.

4. W piątkową uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (24 czerwca 2022). W naszej parafii po każdej Mszy św. słowami Aktu Poświęcenia – oddamy opiece Serca Jezusowego nas samych, nasze rodziny i naszą Ojczyznę.
O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św.  ze szczególnym udziałem Arcybractwa Straży Honorowej.

Komunia św. przyjęta tego dnia daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Składamy podziękowania Wszystkim uczestnikom uroczystości Bożego Ciała za wspólną modlitwę i tak liczną wspólnotę podczas procesji eucharystycznej. Dziękujemy wspólnotom duszpasterskim i osobom indywidulanym, które nie szczędziły wysiłku w przygotowaniu i organizacji naszej procesji i tak pięknie przygotowały ołtarze. Szczególnie dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz niosącym sztandary, chorągwie i feretrony. Dziękujemy także policjantom za zabezpieczenie trasy procesji.

6. Decyzją przełożonych zakonnych w tym roku posługę w naszej parafii kończą: przełożona wspólnoty sióstr felicjanek s. Leticja oraz s. Łukasza - zakrystianka oraz duszpasterz dzieci - ks. Marcin i duszpasterz młodzieży - ks. Wojciech. W najbliższą sobotę, 25.06 podczas Mszy św. o godz. 18.30 dziękować będziemy za posługę naszych sióstr i duszpasterzy prosząc o Boże błogosławieństwo i łaski do realizacji zadań w nowych miejscach posługi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W niedzielę, 26. 06 o godz. 12:30 neoprezbiter ks. Dominik Matuszewski SChr, który rozpocznie tym samym  posługę w naszej parafii odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

8. W sobotę 25 czerwca ze Stargardu - z kościoła św. Jana Chrzciciela do Kobylanki - sanktuarium bł. kard. Stefana Wyszyńskiego wyruszy DIECEZJALNY MĘSKI MARSZ "1000 Róż dla Maryi”. Uczestnicy Marszu będą modlić się o łaskę nawrócenia i przemianę serc dla Polski. Marsz rozpocznie się już o godzinie 6 rano przy kościele św. Jana Chrzciciela w Stargardzie. Przejdzie ulicami Stargardu aż do Sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego. „Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn do pokutno – wynagradzającego Marszu 1000 Róż dla Maryi. W tych bardzo niespokojnych czasach, chwilach zwątpień, upadków, obojętności wielu stworzeń, pragniemy uciekać się do Maryi, do Jej Niepokalanego Serca, by wypraszać łaski dla naszej Ojczyzny i modlić się o pokój nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie, o co prosiła nas Ona w Fatimie” – zachęcają do udziału w Marszu organizatorzy.

9. W dniach 22-25 sierpnia 2022 organizujemy WAKACYJNĄ PIELGRZYMKĘ do Sanktuariów Maryjnych w Toruniu, Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym. W programie m.in. zwiedzanie Bydgoszczy, Torunia, św. Lipki, Stoczku Klasztornego, Lidzbarku Warmińskiego, rejs po jeziorze Śniardwy, Mikołajki. Koszt udziału 730 zł (w cenie: transport autokarem, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, ubezpieczenie, przewodnicy turystyczni, bilety wstępu). INFORMACJE u ks. Proboszcza - kom: 695 037 388. ZGŁOSZENIA z zaliczką 150 zł w zakrystii.

10. Młodzież zapraszamy na GÓRĘ TABOR - SPOTKANIE MŁODZIEŻY CHRYSTUSA – organizowane przez nasze zgromadzenie zakonne. Spotkanie odbędzie się w dniach 27-30 czerwca, w malowniczo położonym Mórkowie, gdzie mieści się dom rekolekcyjny chrystusowców. Koszt (z transportem) 180zł, dla zdecydowanych, którzy zapiszą się do 10 czerwca, koszt 150zł. Zapisy i dalsze informacje u ks. Wojtka (737 443 453).

11. W dniach 6-14 sierpnia wyruszamy na WARSZAWSKĄ PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ. Zgłoszenia i informacje u ks. Proboszcza lub ks. Wojciech. ZAPISY w zakrystii.

Wszystkich naszych parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Jezusowemu Sercu. Szczególnie w tym tygodniu prosząc o potrzebne łaski dla wszystkich Ojców z okazji przypadającego w czwartek ich święta.

 

Stargard, dn. 19. 06. 2022 r.                                                                                      ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-06-25
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl