Wtorek, 21 września 2021 r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca Wtorek XXV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 czerwca 2021 wyświetleń: 546

Ogłoszenia na XII Niedzielę w ciągu roku - 20. 06. 2021

1. Codziennie o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym – modlimy się NOWENNĄ PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NARODZIN ŚW. JANA CHRZCICIELA - Patrona naszego kościoła oraz Patrona naszego miasta Stargard. To 9 dni wołania o Ogień z nieba, o Ducha Świętego, który ma nas oczyścić i rozpalić w miłości. Niech to będzie nasza modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, abyśmy potrafili, tak jak On, pokazywać innym Jezusa, który gładzi grzechy i daje nowe życie.

2. Zapraszamy do włączenia się w ŚWIĘTOJAŃSKIE DNI przygotowujące nas do uroczystości odpustowych ku czci św. Jana Chrzciciela. W tegoroczne Świętojańskie uroczystości wpisują się dwa ważne wydarzenia dla naszej wspólnoty: 75 - lecie poświęcania i objęcia przez naszą parafię św. Józefa kościoła św. Jana Chrzciciela oraz 75 - lecie przybycia do Stargardu Sióstr Zgromadzenia Świętego Feliksa z Kantalicjo (CSSF). Szczegółowy program podany jest w biuletynie oraz na stronie parafii i fb a także w gablotach:

- w poniedziałek ŚWIĘTOJAŃSKI WIECZÓR DZIECIpodczas Mszy św. wieczornej 8 kandydatów zostanie wprowadzonych posługę ministranta. Kandydatów i ich rodziców polecamy modlitwie parafian.

- we wtorek ŚWIĘTOJAŃSKI WIECZÓR JEDNOŚCI WSPÓLNOT;

- w środę ŚWIĘTOJAŃSKI WIECZÓR MŁODYCH - podczas Mszy św. wieczornej 2 kandydatów zostanie wprowadzonych posługę lektora. Kandydatów i ich rodziców polecamy modlitwie parafian.

3. W czwartek, 24 czerwca zapraszamy Wszystkich Parafian i mieszkańców Stargardu, któremu patronuje św. Jan Chrzciciel na UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ:

godz. 18.00 nabożeństwo do NSPJ - zawierzenie parafii i naszego miasta z wszystkimi mieszkańcami św. Janowi; godz. 18.15 przedstawienie w wykonaniu parafialnych dzieci pt. „Serce Matki Angeli – o Założycielce sióstr felicjanek”; godz. 18.30 – Msza Święta odpustowa  pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Olejnika SChr – Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Zachęcamy szczególnie do skorzystania ze Spowiedzi św., by z okazji święta naszej parafii uzyskać dar duchowy jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Stąd oprócz stałych godzin Spowiedzi od poniedziałku do środy dodatkowa spowiedź św. od godz. 17.30.

4. Decyzją przełożonych zakonnych w tym roku posługę w naszej parafii kończy s. Marianna. Jutro tj. w poniedziałek (21.06) podczas Mszy św. o godz. 18.30 dziękować będziemy za posługę s. Marianny prosząc o Boże błogosławieństwo do nowych zadań. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Od poniedziałku następuje letnia zmiana godzin urzędowania biura parafialnego: od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30, w piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00.

6. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium w Siekierkach dn. 4 lipca. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zapisy i informacje u p. Danuty pod nr tel. 504 364 901.

7. Nasza sąsiednia parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata obchodzi 25- lecie istnienia, z tej okazji ks. proboszcz Krzysztof Antoń SChr zaprasza na obchody Jubileuszu parafii połączone z wydarzeniem konsekracji kościoła dn. 26. 06. 2021 o godz. 17:00.

8. A jeszcze dzisiaj o godz. 16.00 w stargardzkiej Kolegiacie piękne wydarzenie kulturalne - Koncert  Chóru Akademii Morskiej ze Szczecina. Gospodarze serdecznie zapraszają.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp.: Józef Gromada, Stanisława Piotrowska, Regina Piątkowska, Teresa Cieśla – polecajmy wszystkich naszych zmarłych parafian i bliskich Miłosiernemu Panu.

10. Wszystkich naszych parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Jezusowemu Sercu. Szczególnie w tym tygodniu prosząc o potrzebne łaski dla wszystkich Ojców z okazji przypadającego w środę ich święta.

 

Stargard, dn. 20. 06. 2021 r.                                                                                        ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2021-07-03
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl