Czwartek, 24 czerwca 2021 r. imieniny: Danuty, Jana, Janiny Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 czerwca 2020 wyświetleń: 1016

Ogłoszenia na XII niedzielę w ciągu roku - 21. 06. 2020

1. Rozpoczynamy przygotowanie do Odpustu ku czci św. Jana Chrzciciela. Po każdej Mszy św. Patronowi naszego kościoła i Stargardu zawierzać będziemy parafialną wspólnotę i nasze miasto.

W poniedziałek wieczorem zapraszamy młodzież wraz z rodzicami na Świętojański Wieczór Młodych.
Od godziny 17.30 Spowiedź św., o godz. 18.00 nabożeństwo do NSPJ z dziękczynieniem za kończący się rok szkolny i Msza św. o godz. 18.30 z błogosławieństwem na czas wakacji. Po Mszy św. „mała niespodzianka”.

We wtorek zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Świętojański Wieczór Dzieci. Od godziny 17.30 Spowiedź św., o godz. 18.00 nabożeństwo do NSPJ z podziękowaniem za kończący się rok szkolny i Msza św. o godz. 18.30 z błogosławieństwem na czas wakacji. Po Mszy św. „mała niespodzianka”.  

W środę, 24 czerwca zapraszamy Wszystkich Parafian i mieszkańców Stargardu, któremu patronuje św. Jan Chrzciciel na uroczystość odpustową:
godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
godz. 18.15 przedstawienie w wykonaniu parafialnych dzieci pt. Nasz Patron, On dla nas najlepszy!
godz. 18.30 – Msza Święta pod przewodnictwem ks. dr Jarosława Staszewskiego SChr – proboszcza i kustosza Sanktuarium NSPJ w Szczecinie

Zachęcamy szczególnie do skorzystania ze Spowiedzi św., by z okazji święta naszej parafii uzyskać dar duchowy jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Stąd oprócz  stałych godzin Spowiedzi od poniedziałku do środy dodatkowa spowiedź św. od godz. 17.00. 

2. Decyzją przełożonych zakonnych w tym roku posługę w naszej parafii kończą: ks. Marek, ks. Grzegorz i s. Eliza. W przyszłą niedzielę (28.06) podczas Mszy św. o godz. 12.30 dziękować będziemy za minione lata posługiwania ks. Marka, ks. Grzegorza i s. Elizy prosząc o Boże błogosławieństwo na dalszą posługę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Od jutra do wspólnoty naszego domu zakonnego dołączy wyświęcony w tym roku ks. Wojciech Kułach SChr, który tym samym podejmie posługę duszpasterską w naszej parafii.

4. Na nabożeństwa czerwcowe  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18.00.

5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Jerzy Więsek, Edward Dobrzeniecki, Robert Chmiel, Alicja Sobiegraj, Danuta Kowalak - polecamy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

6. Wszystkich naszych drogich parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Jezusowemu Sercu. Szczególnie w tym tygodniu prosząc o potrzebne łaski dla wszystkich Ojców z okazji przypadającego we wtorek ich święta.

 

 

 

     Stargard, dn. 21. 06. 2020 r.                                                                                       ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

aktualizowano: 2020-07-24
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl