Sobota, 13 sierpnia 2022 r. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Poncjana i Hipolita

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 czerwca 2022 wyświetleń: 571

Ogłoszenia na XIII Niedzielę w ciągu roku - 26. 06. 2022 r.

1. W naszej wspólnocie zakonnej serdecznie witamy ks. Dominika Matuszewskiego SChr – neoprezbitera, który rozpoczyna posługę duszpasterską w naszej parafii.

2. Uczestnikom świętojańskich dni przygotowujących nas do uczczenia św. Jana Chrzciciela oraz tym, którzy wzięli udział w uroczystościach odpustowych i zechcieli skorzystać z przypisanego do naszej parafialnej uroczystości odpustu zupełnego serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za obecność i towarzyszenie naszej wspólnocie wszystkim gościom.

Na zakończenie uroczystości odpustowych został poświęcony nowy obraz św. Józefa – patrona naszej Parafii, który został zainstalowany przy kaplicy Matki Bożej. "Obraz przedstawia św. Józefa i Chrystusa. Święty delikatnie trzyma za rękę Dzieciątko Jezus, aby przedstawić je widzowi. Dłoń Józefa, która trzyma małą dłoń Jezusa sugeruje, że każdy może w Ojcowską dłoń Józefa włożyć swoją dłoń i dać się Józefowi prowadzić przez życie. Uderzające jest to, że twarz Józefa jest młoda i podobna do twarzy dorosłego Chrystusa, co w zamyśle malarza ma sugerować, że naśladowanie Chrystusa prowadzi do upodobnienia się do Niego".

3. Na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do czwartku włącznie o godz. 18.00 w kościele.

4. W pierwszy czwartek miesiąca  o godz. 18.30 Msza św. w intencji wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodzin i o nowe powołanie kapłańskie i zakonne, a po Mszy św. NABOŻEŃSTWO GODZINY ŚWIĘTEJ i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.

W pierwszy piątek miesiąca Msze św. 6.30, 8:00, 12:00 i 18:30. Spowiedź św. od godz. 6:30, w południe od godz. 11:30 i wieczorem od godz. 18:00. Dodatkowo o godz. 11.50 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z procesją eucharystyczną i ze spotkaniem Straży Honorowej;

W pierwszą sobotę m-ca o godz. 7:15 Nabożeństwo pierwszych sobót m-ca. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca.

5. Parafia Kolegiacka zaprasza na pierwszosobotni MĘSKI RÓŻANIEC: o godz. 7.00 Eucharystia wraz ze Wspólnotą Męskiego Różańca; po Mszy św. wyjście do statuy św. Jana Pawła II z modlitwą różańcową.

6. Biuro parafialne w czasie wakacyjnym urzęduje: od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30, w piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00.

7. Dzisiaj po Mszach św. Parafialny Zespół „Caritas” przeprowadza kwestę na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci z rodzin ubogich organizowanych przez naszą Archidiecezję. Co roku ponad 300 dzieci korzysta z tej formy letniego wypoczynku.

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na  WAKACYJNĄ PIELGRZYMKĘ do Sanktuariów Maryjnych w Toruniu, Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym w dniach 22-25 sierpnia 2022 organizujemy  W programie m.in. zwiedzanie Bydgoszczy, Torunia, św. Lipki, Stoczku Klasztornego, Lidzbarku Warmińskiego, rejs po jeziorze Śniardwy, Mikołajki. Koszt udziału 730 zł (w cenie: transport autokarem, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, ubezpieczenie, przewodnicy turystyczni, bilety wstępu) INFORMACJE u ks. Proboszcza - kom: 695 037 388. ZGŁOSZENIA z zaliczką 150 zł w zakrystii.

9. W dniach 6-14 sierpnia wyruszamy na WARSZAWSKĄ PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ. Informacje u ks. Proboszcza lub ks. Wojciecha. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii. SPOTKANIE ORGANIZACYJNE planujemy na piątek, 22. 07. o godz. 19:00.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Bogdan Kowcun, Adam Żurawski, Ryszard Marczewski, Jan Jędrzejewski, Jan Wróbel - polecamy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

11. Dzisiaj rano dzieci wraz z Siostrami i ks. Marcinem udały się na wakacyjny obóz. A jutro młodzież wraz z ks. Przemysławem i Wojciechem rozpoczyna udział w Spotkaniu Młodzieży – Góra Tabor w Mórkowie.

12. Wszystkich parafian oraz modlących się z nami, a szczególnie dzieci i młodzież na czas rozpoczętych wakacji zawierzamy Jezusowemu Sercu. Szczęść Boże!

 

Stargard, dn. 26. 06. 2022 r.                                                                                   ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-06-30
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl