Sobota, 13 sierpnia 2022 r. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Poncjana i Hipolita

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 czerwca 2022 wyświetleń: 573

Ogłoszenia na XIV Niedzielę w ciągu roku - 03. 07. 2022 r.

1. Na wtorkową modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa zapraszamy od godz. 18.15 - nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii - o świętość małżonków i pogłębienie relacji małżeńskich i rodzinnych. Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest z formularza o św. Józefie Oblubieńcu NMP – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa.

2. W czasie wakacji biuro parafialne czynne jest w zmienionych godzinach: od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30, w piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00.

3. Na Mszę Świętą w intencji wspólnoty Domowego Kościoła oraz małżeństw i rodzin naszej parafii zapraszamy w II niedzielę miesiąca o godz. 12:30.

4. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna przeznaczona na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii i domu zakonnym. Z bieżących inwestycji: w ostatnim czasie został zainstalowany nowy obraz św. Józefa – patrona naszej parafii. Trwa renowacja mebli z prezbiterium. W lipcu zakończy się gruntowny remont wnętrza budynku salek parafialnych i rozpocznie się etap ocieplenia obiektu z nową elewacją. Kolejnym etapem będzie remont pomieszczenia sanitarnego (WC) przy naszej zakrystii. Otrzymaliśmy już pierwszy projekt dot. Renowacji witraży w naszym kościele. Za wszelkie wsparcie inwestycji bardzo dziękujemy. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii - BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje.

5. Serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu solistów oraz chóru i orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie pod batutą Małgorzaty Bornowskiej. Zostanie wykonany utwór Requiem for the living Dana Forresta, uznawany za jedno z największych dzieł muzycznych XXI wieku. Ten amerykański kompozytor młodego pokolenia zastosował w kompozycji pomysłowe rozwiązania rytmiczne oraz wprowadził do tradycyjnej formuły mszy żałobnej innowacyjne i zaskakujące zmiany. W łacińskie teksty Forrest wplótł mszalne cytaty oraz fragmenty ze Starego Testamentu w języku angielskim. Kompozycja stanowiąca rodzaj modlitwy o pokój oraz wytchnienie dla żyjących i zmarłych ma przynieść ukojenie dla bólu, żalu i smutku trawiącego współczesnego człowieka. Podczas koncertu publiczność usłyszy również dwa krótsze utwory: Lux Aurumque Erica Whitacre'a oraz Agnus Dei Samuela Barbera.

Koncert odbędzie się 7 lipca o godz. 20.00 w Kościele św. Jana Chrzciciela przy ul. Św. Jana Chrzciciela 1 w Stargardzie. Bilety w cenie 10 i 15 zł na www.opera.szczecin.pl lub tel. 91 43 48 106 a w dniu koncertu na godzinę przed wydarzeniem w kościele

6. Wszystkich, którzy 40 lat temu wyruszyli ze Stargardu - kościoła św. Jana w pieszej pielgrzymce na Jasną Gorę, oraz wszystkich, którzy kiedykolwiek pielgrzymowali z chrystusowcami m.in. w Grupie Czarnej zapraszamy na Mszę św. z okazji Jubileuszu w niedzielę 17. 07. O godz. 12:30 . Po Mszy św. spotkanie przy kawie i przy muzyce.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę w ramach wsparcia wakacje dla dzieci z ubogich środowisk. Działania Caritas wsparliśmy kwotą 1571 zł. Jednocześnie składamy podziękowania parafialnemu zespołowi Caritas oraz KSM-owi za przeprowadzenie kwesty.

8. W dniach 6-14 sierpnia wyruszamy na WARSZAWSKĄ PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ. Informacje u ks. Proboszcza lub ks. Wojciecha. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii. SPOTKANIE ORGANIZACYJNE planujemy na piątek, 22. 07. o godz. 19:00.

9. Spotkanie organizacyjne przed WAKACYJNĄ PIELGRZYMKĄ do Sanktuariów Maryjnych w dniach 22-25 sierpnia 2022 odbędzie się w niedzielę , 31. 07. Po Mszy św. o godz. 12:30. Wszystkich zapisanych serdecznie zapraszamy.  

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Marian Ambroszkiewicz, Zofia Ambroziewicz, Danuta Berczyńska, Maria Pelikant - polecamy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Naszych parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Bożej Opatrzności. Szczególnie dzieci i młodzież przeżywających czas wakacji. Niech Bóg nam błogosławi.

 

Stargard, dn. 03. 07. 2022 r.                                                                                              ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-07-08
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl