Sobota, 31 października 2020 r. imieniny: Sobota XXX tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 lipca 2020 wyświetleń: 554

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę w ciągu roku - 02. 08. 2020

1. Rozpoczęliśmy  sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji, szczególnie w intencji trzeźwości naszych bliskich.

2. Przypominamy o wciąż obowiązującym w kościele nakazie noszenia maseczek lub zachowania odległości.

3. We wtorek (I m-ca) z Bractwem św. Józefa zapraszamy mężczyzn na „Noc Nikodema”. Po Mszy św. wieczornej w kościele wystawimy Najświętszy Sakrament (do godz. 21.30). To adoracja w zupełnej ciszy – bez wspólnych modlitw, pieśni, czy prowadzenia rozważań. „Noc Nikodema” to przede wszystkim przestrzeń i czas na spotkanie z Jezusem w czasie indywidualnej adoracji. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej
i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy

5. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.30 Nabożeństwo Godziny Świętej i o godz. 18.30 Msza św. w intencji wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodzin i o nowe powołanie kapłańskie i zakonne.

6. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. i spowiedź św. według stałego porządku. Dodatkowo o godz. 11.50 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z procesją eucharystyczną i spotkaniem Straży Honorowej; Spowiedź św. po południu od godz. 17.30.

7. W czasie wakacji biuro parafialne czynne jest w zmienionych godzinach: od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30, w piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00.

8. Za tydzień przypada taca inwestycyjna przeznaczona na cele gospodarcze i remontowe w parafii i domu zakonnym. Z bieżących inwestycji: dochodzimy do półmetka rozpoczętych prac w domu zakonnym związanych z wymianą instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej na górnym poziomie domu oraz remontem poszczególnych pomieszczeń; rozpoczęliśmy prace renowacyjno – konserwatorskie przy drzwiach kościoła – widać już efekty na drzwiach głównych – w dalszym etapie podejmiemy prace przy drzwiach bocznych. Oddaliśmy także do renowacji ostatnią ze współczesnych dużych figur naszego kościoła -  św. Antoniego. Już dzisiaj bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary, dzięki którym możemy podejmować parafialne inwestycje.

9. Zachęcamy do indywidulanej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, który jest wystawiony w kaplicy adoracji codziennie od godz. 7.00 do 18.00.

10. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej, które można nabyć w naszym sklepiku.  

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Maciej Kaczmarski, Krystyn Sulimierski, Stanisław Sokołowski, Tadeusz Niezgoda, Edward Drohomirecki - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

12. Wszystkich parafian oraz modlących się z nami zawierzamy szczególnej opiece Bożej Matki. Szczególnie dzieci i młodzież przeżywających na wakacjach. Niech Pan Bóg nam błogosławi.

 

     Stargard, dn. 02. 08. 2020 r.                                                                                            ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-07-31
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl