Środa, 22 kwietnia 2021 r. imieniny: Óukasza, Kai, Nastazji Czwartek III tygodnia okresu wielkanocnego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 września 2020 wyświetleń: 820

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę w ciągu roku - 06. 09. 2020

1. Przypominamy, że wszystkich uczestników nabożeństw wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Osłony zdejmujemy tylko w czasie przyjmowania Komunii św. Dziękujemy za przestrzeganie zaleceń.

2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa wieczorne o godz. 18.15  przed Mszą św.:

- poniedziałki: nabożeństwo w intencji parafii do Ducha św.

- wtorki: nabożeństwo w intencji rodzin i małżeństw do naszego Patrona św. Józefa

- środy: nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy (w II środy m-ca modlitwa za rodziny rozdzielone emigracją)

- czwartki: nabożeństwo o uświęcenie kapłanów i osób życia konsekrowanego oraz o nowe powołania

- piątki: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji odchodzących od wspólnoty Kościoła

- soboty: nabożeństwo do Matki Bożej Miłosierdzia

3. Na modlitwę za Polaków przebywających za granicą oraz za rodziny rozdzielone emigracją zapraszamy – jak co miesiąc - w środę od godz. 18.15. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w tej intencji.

4. 8 września rozpoczynają się Ogólnopolskie 33-dniowe rekolekcje internetowe. Projekt ODDANIE to przygotowanie do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem - Jezusowi. Tę drogę duchową polecali i osobiście praktykowali wszyscy papieże XX wieku.  Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie.  Rekolekcje będą odbywać się za pośrednictwem mediów w następujących na specjalnie przygotowanej stronie  internetowej: www.oddanie33.pl - na której znajdują się wszystkie informacje im materiały potrzebne do odbycia rekolekcji.

5. Po wakacyjnej przerwie wznawiają swoje spotkania grupy duszpasterstwa młodzieży przy naszej parafii:

- KSM - w piątek o godz. 19:15 w Piwnicy duchowej

- lektorzy w sobotę o godz. 10:00 w Piwnicy duchowej

- zespół młodzieżowy "Wieczernik" w niedziela godz. 17:30 w Piwnicy duchowej . Szczegółowe informacje u ks. Wojciecha  

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po Mszy św. wieczornej (ok. 19.15) w sali parafialnej.

7. Spotkanie formacyjne LSO dla kandydatów na ministranta i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów w sobotę o g. 09:30; dla ministrantów spotkanie o g. 10:00 w salce katechetycznej. 

8. S. Marianna wraz z ks. Marcinem zapraszają dzieci po I Komunii świętej do 6 klasy SP na spotkania formacyjno-katechetyczne we wspólnocie OAZY DZIECI BOŻYCH. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 września o godz. 12:30 w salkach za domem zakonnym.

9. Schola dziecięca zaprasza na próby w niedzielę o godz. 9.30 do sali parafialnej.

10. W niedzielę, 13 września przypada kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Rozpoczniemy już w sobotę o godz. 18.00 I cz. radosna. W niedzielę o godz. 7.30 II cz. światła, o godz. 18.00 – III cz. bolesna. O godz. 19.00 Msza Święta i IV cz. chwalebna. Następnie procesja światła ku czci Matki Bożej Fatimskiej zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W intencji wspólnot Domowego Kościoła oraz małżeństw naszej parafii modlić się będziemy w niedzielę 13.09 na Mszy św. o godz. 12.30. 

12. Trwają zapisy uczniów klas VII szkoły podstawowej chcących rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym celu przygotowane są specjalne deklaracje umieszczone  przy wyjściu z kościoła wraz z biuletynami. Po wypełnieniu przynosimy je bezpośrednio do ks. Przemysława, do zakrystii bądź do biura parafialnego.

13. Taca za tydzień przeznaczona na cele gospodarcze i remontowe w parafii i domu zakonnym.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Beata Pieprzycka, Paweł Szeliga, Danuta Kucharska, Celina Marciniak - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

15. Wszystkim parafianom i modlącym się z nami życzymy błogosławionych dni nowego tygodnia. Niech Pan Bóg nam błogosławi.      

                                                                                                                                          

Stargard, dn. 06. 08. 2020 r.                                                                                    ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-09-06
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl