Czwartek, 22 kwietnia 2021 r. imieniny: Óukasza, Kai, Nastazji Czwartek III tygodnia okresu wielkanocnego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 września 2020 wyświetleń: 666

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę w ciągu roku - 13. 09. 2020

1. Rozpoczynamy dzisiaj X Tydzień Wychowania. To czas szczególnej modlitwy za dzieci
i młodzież oraz wszystkich, zaangażowanych w proces formacji: Rodziców, Nauczycieli, Duszpasterzy i Katechetów.

2. Przypominamy, że wszystkich uczestników nabożeństw wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Osłony zdejmujemy tylko w czasie przyjmowania Komunii św. Dziękujemy za przestrzeganie zaleceń.

3. W najbliższy wtorek, 15 września na godz. 18.15 zapraszamy wszystkich członków Bractwa św. Józefa na nabożeństwo do św. Józefa i Mszę św. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie w sali za domem zakonnym.

4. Z okazji obchodzonego w czwartek 17. 09. Światowego Dnia Sybiraka, Prezydent Miasta Stargard wraz ze współorganizatorami zaprasza na uroczyste obchody tego wydarzenia na godz. 17.00 do kościoła pw. Ducha Świętego w Stargardzie.

5. W piątek 18. 09. zapraszamy wszystkie grupy duszpasterstwa młodzieży oraz kandydatów do Bierzmowania na „PARAFIALNE ŚWIĘTO MŁODYCH” z okazji święta patrona młodzieży św. Stanisława Kostki.  Rozpoczniemy Mszą św.  o godz. 18.30. Po Mszy św. koncert muzyczny z uwielbieniem zespołu młodzieżowego „Wieczernik” przy akompaniamencie małej orkiestry, podczas którego będziemy modlili się za młodzież naszej parafii i naszego miasta. A po Mszy św. dalsze spotkanie w Piwnicy Duchowej. Zapraszamy!!!

6. W przyszłą sobotę i niedzielę w naszej Parafii przeżywać będziemy uroczystości I Komunii św. na stępującym grupach: w sobotę 19.09 o godz. 11:00 dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 i o godz. 13:00 dzieci z Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej natomiast w niedzielę 20. 09. podczas Mszy św. o godz. 11:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i o godz. 15:30 dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.

7. Duszpasterstwo Młodych „Wieczernik” zaprasza młodzież licealną i starszą na spotkania grup duszpasterstwa młodzieży przy naszej parafii:

- KSM - w piątek o godz. 19:15 w Piwnicy duchowej

- lektorzy w sobotę o godz. 10:00 w Piwnicy duchowej

- zespół młodzieżowy "Wieczernik" w niedziela godz. 17:30 w Piwnicy duchowej. Szczegółowe informacje u ks. Wojciecha

8. Duszpasterstwo Młodych „Emmanuel” zaprasza młodzież od kl. VII szkół podstawowych na spotkania we wtorki o godz. 18.30 w Piwnicy Duchowej oraz scholii „Angeli Vox” w niedzielę o godz. 8.30. Szczegółowe informacje u ks. Przemka.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po Mszy św. wieczornej (ok. 19.15) w sali parafialnej.

10. Spotkanie formacyjne LSO dla kandydatów na ministranta i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów w sobotę o g. 09:30; dla ministrantów spotkanie o g. 10:00 w salce katechetycznej. 

11. Schola dziecięca zaprasza na próby w niedzielę o godz. 9.30 do sali parafialnej. Zapraszamy chętne dzieci do włączenia się we wspólnotę. Informacje i zgłoszenia u s. Leticji.

12. Do końca września trwają zapisy uczniów klas VII szkoły podstawowej chcących rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym celu przygotowane są specjalne deklaracje umieszczone  przy wyjściu z kościoła wraz z biuletynami. Po wypełnieniu przynosimy je bezpośrednio do ks. Przemysława, do zakrystii bądź do biura parafialnego. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i kandydatów z klas VII odbędzie się w poniedziałek, 28 września o godzinie 19.30 w kościele, natomiast dla rodziców i kandydatów z klas VIII we wtorek 29 września o godzinie 19.30 również w kościele.

13. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w naszym kościele i domu zakonnym. Przy tej okazji dziękujemy także za ofiary wpływające na konto parafii. Z bieżących spraw: w tym tygodniu wrócił na swoje miejsce odnowiony obraz św. Maksymiliana Marii Kolbego z bocznej kaplicy. Pracom renowacyjnym poddany został obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa – co tłumaczy Jego nieobecność. Powrócił  również odrestaurowany i wzmocniony witraż z drzwi bocznych kościoła, pozostają do wykonania dalsze prace przy konserwacji i renowacji drzwi. Chcąc wesprzeć prowadzone prace, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii PKO  17 1020 4867 0000 1402 0046 8447 z dopiskiem – inwestycje.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Henryk Mikołajczak, Ryszard Błaszczyk, Leokadia Grzębowska, Zygmunt Stępniak, Marian Rzeźnicki, Stanisława Kowalska-Małysz, Weronika Korczak  - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

14. Wszystkim parafianom i modlącym się z nami życzymy błogosławionych dni nowego tygodnia. Niech Pan Bóg nam błogosławi.      

                 Stargard, dn. 13. 08. 2020 r.                                                   ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

aktualizowano: 2020-09-11
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl