Piątek, 30 października 2020 r. imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana Piątek XXX tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 października 2020 wyświetleń: 437

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę w ciągu roku - 18. 10. 2020

1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną. Z tej okazji gościmy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy dzielą się z nami swoim misyjnym doświadczeniem. Po Mszy św. można nabyć  kalendarz misyjny na 2021 rok, wspierając tym samym działalność apostolską Ojców Misjonarzy.

2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie: rano o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 18.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Młodzież odmawia różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 19.15 przy figurze Matki Bożej.

3. Za małżeństwa i rodziny z Bractwem św. Józefa modlimy się we wtorek na nabożeństwie o godz. 18.00 i podczas Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. spotkanie Bractwa.

4. W czwartek 22. 10. przypada wspomnienie św. Jana Pawła II - po każdej Mszy św. uczcimy relikwie św. Papieża. Z tej okazji, w roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły zachęcamy do obejrzenia  wystawy przygotowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II., którą ustawiliśmy w naszym kościele. Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach. Ekspozycja składa się z 9 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Tego dnia wspominamy również rocznicę śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda – Założyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o beatyfikację Założyciela naszego zgromadzenia zakonnego. 

5. W minionym tygodniu na zakończenie obchodów roku jubileuszowego stulecia kanonizowania przez św. Małgorzaty Marii Alacoque - patronki Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa wprowadziliśmy do naszego kościoła relikwie św. Małgorzaty Marii, które na stałe umieszczone są w kaplicy Serca Bożego. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w przygotowaniu i w samym wydarzeniu, szczególnie Arcybractwu Straży Honorowej NSPJ. Składamy także podziękowania p. Genowefie Mądalskiej za ofiarowanie „relikwiarza” oraz p. Andrzejowi Gierze za wykonanie i ofiarowanie „relikwiarium”, w którym umieszczony został relikwiarz św. Małgorzaty Marii.

6. Zachęcamy do zabierania kart wypominkowych wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty składamy w skarbonie za ławkami, w zakrystii lub biurze parafialnym. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy przez cały listopad: codziennie o godz. 18.00 podczas nabożeństw wypominkowych oraz w każdy wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.30. Dziękujemy za za każdą złożoną ofiarę przy tej okazji.

7. W trosce o zdrowie i życie wszystkich prosimy o przestrzeganie wymogów sanitarnych, o zasłanianie ust i nosa oraz o zachowanie dystansu. W naszym kościele w nabożeństwach może brać udział do 320 osób.

8. W minioną niedzielę na  „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy kwotę 2989 zł zł. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Urszula Czajkowska, Ryszard Matyjszczak, Agnieszka Bednarska, Stanisława Leżucha, Michał Ignaczko, Urszula Wypierowska, Ewaryst Kopa, Danuta Łuczak, Czesława Skoczylas - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim Parafianom i modlącym się z nami życzymy błogosławionych dni nowego tygodnia

  

Stargard, dn. 18. 10. 2020 r.                                                                                   ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-10-17
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl