Piątek, 30 października 2020 r. imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana Piątek XXX tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 września 2020 wyświetleń: 445

Ogłoszenia na XXV Niedzielę w ciągu roku - 20. 09. 2020 »

1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. dr Pawła Jasinę SChr, który z racji na zbliżającą się kolejną rocznicę śmierci Założyciela naszego zgromadzenia zakonnego i wielkiego prymasa Polski Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda przybliży nam postać i nauczanie tego wielkiego miłośnika Ojczyzny i męża Kościoła. Z tej okazji będą także przygotowane specjalne materiały, obrazki z modlitwą o beatyfikację oraz promocja najnowszej publikacji zawierającej treść nauczania kard. Hlonda.

2. Z Odnową w Duchu Świętym Nazaret modlić się będziemy w poniedziałek podczas nabożeństwa do Ducha Świętego o godz. 18:15. O godz. 18.30 Msza święta i Adoracja NS.

3. Duszpasterstwo Młodych „Wieczernik” zaprasza młodzież licealną i starszą na spotkania grup duszpasterstwa młodzieży przy naszej parafii: KSM - w piątek o godz. 19:15 w Piwnicy duchowej, lektorzy w sobotę o godz. 10:00 w Piwnicy duchowej, zespół młodzieżowy "Wieczernik" w niedziela godz. 17:30 w Piwnicy duchowej. Szczegółowe informacje u ks. Wojciecha.

4. Duszpasterstwo Młodych „Emmanuel” zaprasza młodzież od kl. VII szkół podstawowych na spotkania we wtorki o godz. 18.30 w Piwnicy Duchowej oraz scholii „Angeli Vox” w niedzielę o godz. 8.30. Szczegółowe informacje u ks. Przemka.

5. Na spotkanie Kręgu Biblijnego zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej (ok. 19.15) w sali parafialnej.

6. Spotkanie formacyjne LSO dla ministrantów oraz kandydatów na ministranta a także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów w sobotę o g. 10:00.

7. Spotkania OAZY DZIECI BOŻYCH dla dzieci po I Komunii św. do k. VI SP odbywają się w soboty o godz. 12:30 w salkach za domem zakonnym.

8. Schola dziecięca zaprasza na próby w niedzielę o godz. 9.30 do sali parafialnej. Zapraszamy chętne dzieci do włączenia się we wspólnotę. Informacje i zgłoszenia u s. Letycji.

9. Do końca września trwają zapisy uczniów klas VII szkoły podstawowej chcących rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym celu przygotowane są specjalne deklaracje umieszczone  przy wyjściu z kościoła wraz z biuletynami. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i kandydatów z klas VII odbędzie się w poniedziałek, 28 września o godzinie 19.30 w kościele, natomiast dla rodziców i kandydatów z klas VIII we wtorek 29 września o godzinie 19.30 również w kościele.

10. W środę 30 września na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodziców tych dzieci, które w tym roku katechetycznym będą przystępowały do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjno-informacyjne w kościele.

11. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Królowej Pokoju w Siekierkach w dn. 4. 10. 2020. Zgłoszenia i zapisy u pani Danuty 504 364 901.

12. W minionym tygodniu po zakończeniu prac przy montażu odrestaurowanego witraża w ramie drzwi bocznych kościoła została zamontowana naprawiona i odnowiona krata zabezpieczająca. Serdeczne podziękowania dla p. Andrzeja Giery za podjęcie się wykonania prac oraz ich sfinansowania. 

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Franciszka Staszewska,  Wiesław Kaspruk, Marianna Małowiecka, Wiesława Grudzień, Krzysztof Lacek, Krzysztof Mróz, Agnieszka Szumska - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Stargard, dn. 20. 09. 2020 r.                                                                                                 ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-09-18
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl