Piątek, 30 października 2020 r. imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana Piątek XXX tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 października 2020 wyświetleń: 451

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę w ciągu roku - 04. 10. 2020

1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie: rano o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 18.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Młodzież odmawia różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 19.15 przy figurze Matki Bożej.

2. We wtorek (I m-ca) z Bractwem św. Józefa zapraszamy mężczyzn na „Noc Nikodema”. Po Mszy św. wieczornej w kaplicy adoracji wystawimy Najświętszy Sakrament (do godz. 21.30). Na zakończenie o godz. 21.00 rozpoczniemy „męski różaniec” w intencji małżeństw i rodzin. „Noc Nikodema” to przede wszystkim przestrzeń i czas na spotkanie z Jezusem w czasie indywidualnej adoracji. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

3. W sobotę, 10 października przypada wspomnienie liturgiczne bł. Marii Angeli Truszkowskiej – założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo, której relikwie umieszczone są w kaplicy MB Nieustającej Pomocy przy wizerunku Błogosławionej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 8.00 zwłaszcza osoby starsze, chore i cierpiące, którym szczególnie patronuje Bł. Maria Angela. Po Mszy św. uczcimy relikwie Matki Angeli oraz udzielimy chorym sakramentu namaszczenia.

4. Za wspólnoty Domowego Kościoła modlić się będziemy w niedziele podczas Mszy św. o godz. 12.30. Podczas Mszy św. zostanie poświęcona ikona św. Rodziny, która zawiśnie w kaplicy św. Józefa jako miejsce modlitwy za małżeństwa i rodziny.

5. Na zakończenie obchodów roku jubileuszowego stulecia kanonizowania przez papieża Benedykta XV św. Małgorzaty Marii Alacoque - patronki Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w środę, 14 października podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.30 zostaną wprowadzone i na stałe zainstalowane w naszym kościele relikwie św. Małgorzaty. Wprowadzenia relikwii dokona ks. dr Jarosław Staszewski SChr – dyrektor diecezjalny Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Duchowym przygotowaniem do uroczystości będą „Wieczory przy Sercu Bożym” w dn. 12 i 13 października, które prowadzi ks. dr Bogusław Kozioł SChr. Rozpoczynać będziemy o godz. 18.00 modlitwą różańcową ze św. Małgorzatą Marią, o godz. 18.30 Msza św. z nauką, po Mszy św. litania do Świętej Małgorzaty.

6. W związku ze zbliżającym się międzynarodowym Dniem Dziecka Utraconego w czwartek, 15. 10. zapraszamy do wspólnej modlitwy na Cmentarzu Komunalnym (ul. Kościuszki) przy Pomniku Dziecka Utraconego o godz. 15.00. Wieczorem w naszym kościele o godz. 18:00 nabożeństwo różańcowe oraz o 18.30 Msza św. w intencji Rodziców Dzieci Utraconych.

7. Już dzisiaj zapraszamy na koncert pod hasłem „Aby wiara nie ustała” w wykonaniu młodych stargardzkich muzyków, który odbędzie się w niedzielę 18 października o godz. 17.00. Wydarzenie wpisuje się w 75 - lecie pierwszej powojennej Mszy Świętej w polskim Stargardzie oraz obecności chrystusowców w naszym mieście, których posłał na Pomorze Zachodnie Założyciel Zgromadzenia Sługa Boży kard. August Hlond ze słowami „Otóż moi kochani! Idźcie do nich z pełnym kapłańskim zaufaniem, idźcie do nich z zakonnym sercem […] Bądźcie dobrzy dla nich!”. Koncert pamięci Założyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii - kardynała Augusta Hlonda jako modlitwa o to, „by młodzi w wierze nie ustali”.

8. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna przeznaczona na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii i domu zakonnym. W ostatnim czasie rozpoczęły się prace przy odświeżeniu poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej – co tłumaczy nieobecność części obrazów. Trwa remont kaplicy w domu zakonnym z wymianą instalacji eklektycznej. Rozpoczynamy także przygotowanie do podjęcia poważnej inwestycji jaką będzie wymiana pieca grzewczego w kościele. Chcąc wesprzeć prowadzone prace, można tego także dokonać poprzez wpłatę na konto parafii PKO  17 1020 4867 0000 1402 0046 8447 z dopiskiem – inwestycje.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Henryk Pustelnik, Piotr Traczyk, Danuta Falkowska, Mirosław Rudzki, Irena Kaczmarek, Marisa Babicka, Adela Kudajczyk, Stanizława Braszczyńska - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim Parafianom i modlącym się z nami życzymy błogosławionych dni nowego tygodnia. 

 

Stargard, dn. 04. 10. 2020 r.                                                                                         ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-10-02
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl