Środa, 23 września 2020 r. imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli Środa XXV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Pio z Pietrelciny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 października 2019 wyświetleń: 861

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę w ciągu roku - 13. 10. 2019 »

1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Po wyjściu z kościoła młodzież zbiera datki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy za ofiarę na kształcenie zdolnych dzieci z biedniejszych rodzin.

2. W związku z obchodzonym 15 października 2019 roku międzynarodowym Dniem Dziecka Utraconego zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na Cmentarzu Komunalnym (ul. Kościuszki) przy Pomniku Dziecka Utraconego. O godz. 19.00 Msza święta w intencji Rodziców Dzieci Utraconych i o 20.00 na modlitwa różańcowa z procesją światła.

3. Dzisiaj przypada również ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: o godz. 18.00 – III cz. modlitwy różańcowej. O godz. 19.00 Msza Święta i IV cz. modlitwy różańcowej. Następnie procesja światła ku czci Matki Bożej Fatimskiej zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcemy wyrazić pamięć o szkołach naszej parafii, dyrekcji, gronie pedagogicznym oraz pracownikach administracji i obsługi. Serdecznie zapraszamy nauczycieli i pracowników szkół w poniedziałek 14. 10. o godzinie 18.30 na Mszę św. w ich intencji oraz spotkanie z duszpasterzami w Domu Zakonnym.

5. Jutro tj. w poniedziałek kolejne spotkanie dla par, które planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa tzw. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Zapraszamy na godz. 19.00 do sali parafialnej za domem zakonnym.

6. We wtorek, 15 października na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Bractwa św. Józefa na nabożeństwo różańcowe z litanią do św. Józefa i Mszę św. Po Mszy św. odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne w sali za domem zakonnym.

7. W sobotę 19. 10. na godz. 8.00 noszących szkaplerz karmelitański oraz osoby, które chciałyby go przyjąć zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo z litanią do św. Rafała Kalinowskiego.

8. Duszpasterze młodzieży naszej parafii zapraszają jak co roku na ZIMOWY WYJAZD NARCIARSKI, który odbędzie się w dniach 15-22 lutego 2020 r. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marka.

9. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna z tej okazji gościć będziemy przedstawicieli DA „na Brzegu” z Poznania razem ze swoim duszpasterzem ks. Zbigniewem Reguckim SChr, którzy przed kilkoma dniami powrócili z doświadczenia misyjnego w Tanzanii.

10. Od dzisiaj można zabierać karty wspominkowe wyłożone przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty składamy składamy na tacy, w zakrystii lub biurze parafialnym.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczoną na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii.

12. Polecamy prasę katolicką do nabycia w sklepiku parafialnym.

13.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Janina Daszkiewicz, Ryszard Duklas, Bogdan Żywiecki – polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek…

 

Na rozpoczęty nowy tydzień niech Pan Bóg nam Wszystkim błogosławi

 

 Stargard, dn. 13.10. 2019 r.                                                                    ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2019-10-12
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl