Środa, 23 września 2020 r. imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli Środa XXV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Pio z Pietrelciny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 października 2019 wyświetleń: 1319

Ogłoszenia na XXX Niedzielę w ciągu roku - 27. 10. 2019

1. Obchodzimy dzisiaj Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Dziękujmy Bogu za łaskę wiary i za ogrom Bożych darów otrzymywanych w tej świątyni.

2. Od piątku, 25 października przeżywamy tygodniowe „Misje u stóp Krzyża” – kopii najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z Konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego. Codziennie w modlitewnym skupieniu adorujemy ten święty znak przynosząc swoje nadzieje, cierpienia i tych, którzy wzgardzili miłosierdziem Bożym. Program całych misji umieszczony jest w osobnym biuletynie. Zapraszamy do włączenia się w ten święty czas modlitwy. Szczególnie w środę zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 12.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

3. Najmłodszych parafian zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się we wtorek 29.10 w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Rozpoczniemy modlitwą w naszym kościele o godz. 16.45.

4. W czwartek 31. 11. w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy na Noc Świętych, czyli modlitewne czuwanie ze Świętymi. Rozpoczniemy o godz. 20.00 Mszą Świętą, po której odbędzie się muzyczne Wielbienie. Bohaterami czuwania będą polscy święci: św. Rafał Kalinowski, bł. M. Angela Truszkowska, Sługa Boży Kard. August Hlond, św. Urszula Ledóchowska, św. Wojciech i św. Jadwiga Królowa. Chcemy uwielbiać Boga w Jego świętych. Błogosławić Najwyższego z niezliczonymi, co „wybielili swe szaty w krwi Baranka”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. To wszystko po to, byśmy na nowo uświadomili sobie, że świętość nie jest zarezerwowana tylko dla niektórych, jest przeznaczona dla każdego.

5. W piątek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00. 9.30 i o 11.00 oraz po południu Msza św. o godz. 19.00. Msza św. na Nowym Cmentarzu na Giżynku zostanie odprawiona o godz. 11.00. Natomiast na Starym Cmentarzu o godz. 12.30 rozpocznie się procesja z modlitwą za zmarłych zakończona Mszą św. przy krzyżu ok. godz. 13.00. Z racji na przypadający w tym dniu I Piątek m-ca Msza św. wynagradzająca NSPJ zostanie odprawiona o godz. 19.00.

6. W sobotę 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych w naszym kościele odprawiamy Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.00 i o godz. 18.30. O godz. 6.30 ofiarujemy Msze św. za zmarłych braci i księży chrystusowców oraz siostry felicjanki, o godz. 12.00 za wszystkich zmarłych PARAFIAN, pracowników i dobrodziejów naszej parafii oraz polecanych w tegorocznych wypominkach.

7. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz trzeba wypełnić inne warunki, takie jak stan łaski uświęcającej (spowiedź sakramentalna), Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w ciągu roku cząstkowy.

Zapraszamy w tych dniach od 2 do 8 listopada na modlitwę na Starym Cmentarzu o godz. 20.00. Spotkanie przy bramie głównej. Natomiast w każdą niedzielę listopada zapraszamy na Stary Cmentarz na godz. 15.00 na modlitwę różańcową w intencji naszych bliskich zmarłych.

8. Od soboty 2 listopada zapraszamy codziennie na godz. 18.00 na nabożeństwo z wypominkami. Możemy jeszcze zabrać karty wspominkowe i wypisać imiona naszych zmarłych. Karty składamy w skarbonie lub zakrystii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę przy tej okazji.

9. W tym tygodniu I Czwartek Miesiąca o 17.30 nabożeństwo Godziny świętej. W I Sobotę Miesiąca nabożeństwo różańcowe o godz. 7.15 i Msza św. o godz. 8.00 z wymianą tajemnic różańcowych. Zmiana tajemnic Żywego Różańca Młodych w niedzielę 3. 11. po Mszy św. wieczornej.

10.  PODZIĘKOWANIE: Tumsifu Yesu Kristo! Kochani, dziękujemy Wam z całego serca za ugoszczenie nas i wysłuchanie naszych tanzańskich opowieści. Mamy nadzieję, że choć trochę udało nam się przekazać Wam misyjnego ducha rodem z Afryki! Dziękujemy też za okazane nam wsparcie finansowe - dzięki Waszej hojności zebraliśmy aż 8800 złotych! Środki te pozwoliły już teraz rozpocząć budowę domu dla Francisa, który ze względu na uraz kręgosłupa i unieruchomienie, od 23 lat mieszkał w lepiance. Udaje się to zmienić dzięki Wam! Zapewniamy, że każda przekazana przez Was złotówka staje się źródłem konkretnego i namacalnego dobra w Buhembie - na terenie prowadzonej przez o. Macieja misji. Pomimo dzielącej nas ogromnej odległości, łączy nas wiara w Chrystusa, a od teraz także nić wzajemnej modlitwy i pomocy. Chcielibyśmy też raz jeszcze prosić Was o modlitwę za misje na całym świecie, a w szczególności za ojca Macieja i jego dzieło, które my mieliśmy możliwość zobaczyć i wspomóc na miarę naszych sił. Dziękujemy serdecznie Wam, Księdzu Proboszczowi i wszystkim Kapłanom z parafii pw. św. Józefa za tak gościnne przyjęcie i wspólną modlitwę. Asante sana! Misja Tanzania.

11.  W poniedziałek kolejne spotkanie dla par, które planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa tzw. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Zapraszamy na godz. 19.00 do sali parafialnej za domem zakonnym.

12.  Duszpasterze młodzieży naszej parafii zapraszają jak co roku na ZIMOWY WYJAZD NARCIARSKI, który odbędzie się w dniach 15-22 lutego 2020 r. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marka.

13.  Polecamy prasę katolicką. W każdą niedzielę w sklepiku parafialnym można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa niedzielnego.

14.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Krzysztof Kachniarz, Ryszard Górak, Piotr Szylak, Sławomir Lopusiewicz – polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek…

 

Na rozpoczęty nowy tydzień i wpisujący się w niego święty czas Misji niech Pan Bóg nam Wszystkim błogosławi! Szczęść Boże!

 

 Stargard, dn. 27. 10. 2019 r.                                                                         ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2019-10-26
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl