Niedziela, 27 września 2020 r. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego XXVI Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Wincentego a Paulo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 listopada 2019 wyświetleń: 898

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę w ciągu roku - 3. 11. 2019

1. Do 8 listopada możemy uzyskać codziennie odpust zupełny za konkretną osobę zmarłą. Zapraszamy w tych dniach do 8 listopada włącznie na modlitwę na Starym Cmentarzu o godz. 20.00. Spotkanie przy bramie głównej. Natomiast w każdą niedzielę listopada zapraszamy na Stary Cmentarz na godz. 15.00 na modlitwę różańcową w intencji naszych bliskich zmarłych.

2. W listopadzie zapraszamy codziennie o godz. 18.00 na nabożeństwo z wypominkami. Możemy jeszcze zabrać karty wspominkowe i wypisać imiona naszych zmarłych. Karty składamy w skarbonie lub zakrystii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę przy tej okazji.

3. W najbliższy wtorek z Bractwem św. Józefa zapraszamy mężczyzn na „Noc Nikodema”. By się wyciszyć, być z Jezusem, zawierzyć lęki, niemoc, mniej lub bardziej trudne sprawy. po to, by pobyć „sam na sam” z Bogiem, obecnym w Najświętszym Sakramencie. Każdy ile będzie chciał – bez żadnego przymusu. Po Mszy św. wieczornej w kaplicy adoracji wystawiamy Najświętszy Sakrament (do godz. 23.00). To adoracja w zupełnej ciszy – bez wspólnych modlitw, pieśni, czy prowadzenia rozważań. Noc Nikodema” to przede wszystkim przestrzeń i czas na spotkanie z Jezusem w czasie indywidualnej adoracji. Będzie też obecny ksiądz – może ktoś zechce porozmawiać, wyspowiadać się.

4. POŻEGNANIE KS. MARIUSZA – decyzją naszych Przełożonych zakonnych ks. Mariusz Sokołowski SChr został skierowany do posługi naszym rodakom w Australii. Tym samym z dniem 20 listopada kończy posługę duszpasterską w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Mariusza w niedzielę 17. listopada podczas Mszy św. o godz. 12.30.

5.   Z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w niedzielę 10 listopada gościć będziemy zespół dziecięco - młodzieżowy SERDUSZKA z prowadzonego przez chrystusowców Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. Serduszka będą nam towarzyszyły podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Zapraszamy serdecznie na Koncert „OJCZYZNĘ KOCHAMY DLATEGO, ŻE JEST NASZA” po Mszy św. o godz. 12.30.  

6. PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO GRUZJI w dn. 9 - 16. 09. 2020 - jest jeszcze kilka wolnych miejsc! ZGŁOSZENIA I INFORMACJE u ks. Proboszcza - kom: 695 037 388 lub e-mail: k.wachala@gmail.com. W programie m.in.: najważniejsze zabytki Gruzji, miejsca pamiętające początki chrześcijaństwa - takie jak: pięknie położony na wzgórzu monastyr z VI wieku – Jvari, mający wyjątkową historię sobór Sweti Cchoweli, będący miejscem koronacji królów, a także przechowywania szat Chrystusa. Zobaczymy chyba najbardziej rozpoznawalny monastyr Kaukazu - monastyr Św. Trójcy czy jedną z najpiękniejszych widokowych tras Gruzji - Gruzińską Drogą Wojenną i wiele innych :) Ale będą też pokazy tańców gruzińskich, będzie muzyka i wiele atrakcji..

7. Za tydzień w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna przeznaczona na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii.

8. Duszpasterze młodzieży naszej parafii zapraszają jak co roku na ZIMOWY WYJAZD NARCIARSKI, który odbędzie się w dniach 15-22 lutego 2020 r. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marka.

9. Polecamy prasę katolicką. W każdą niedzielę w sklepiku parafialnym można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa niedzielnego.

10.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Maria Drozd, Władysław Aniszewski, Janusz Walkiewicz, Anna Mieleszko, Ryszard Kiewra, Marianna Ziółkowska – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek…

Na rozpoczęty nowy tydzień niech Pan Bóg nam Wszystkim błogosławi! Szczęść Boże!

 

 Stargard, dn. 03. 11. 2019 r.                                                                         ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2019-11-03
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl