Środa, 28 lutego 2024 r. imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany Środa II tygodnia Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 listopada 2023 wyświetleń: 666

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę w ciągu roku - 19. 11. 2023 r.

1. Pod hasłem: Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4, 7) obchodzimy dzisiaj ustanowiony przez papieża Franciszka VII Światowy Dzień Ubogich.

2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie o godz. 18.00 podczas nabożeństw wypominkowych oraz w każdy wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.30.

Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Stary Cmentarz o godz. 15.00 na modlitwę różańcową w intencji naszych bliskich zmarłych.

3. Na spotkania Świętojańskiego Klubu Seniora zapraszamy we wtorek o godz. 12:00 warsztaty plastyczne - przygotowanie do wieczoru św. Andrzeja i w piątek o godz. 13:00 warsztatay biblijne w Domu św. Józefa.

4. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Bractwa św. Józefa na nabożeństwo wypominkowe z litanią do św. Józefa i Mszę św. o św. Józefie.

5. Za tydzień przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąca kolejny rok liturgiczny. Jest to zarazem uroczystość tytularna naszych zgromadzeń zakonnych Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się nasze zgromadzenia zakonne – chrystusowców i misjonarki dla Polonii oraz za Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, które również obchodzi swe święto.

W tę uroczystość poświęcimy także nowy obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa ufundowany przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, jako wotum wdzięczności za rozpoczynające się 30 – lecie istnienia wspólnoty.

Tego dnia gościć będziemy również zespół dziecięco – młodzieżowy „Serduszka” z Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. Zespół będzie nam towarzyszył podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Po każdej z tych Mszy św. zapraszamy na krótki koncert.

Z kolei o godz. 19.00 święto patronalne obchodzić będzie młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży razem z Liturgiczną Służbą Ołtarza. Tego dnia podczas każdej Mszy św. odmówimy Akt poświęcenia parafii i rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz całego Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa Króla.

6. AKADEMIA MŁODEGO POLAKA - w najbliższą sobotę, 25 listopada kolejne pełne ciekawostek spotkanie dla dzieci (0-4 klasy) na zajęciach o godz.11:00 -12:30 w parafialnym Domu św. Józefa.

7. Ministrantów, kandydatów i chętnych chłopaków zapraszamy w sobotnie popołudnie 25.11. na świętowanie uroczystości Chrystusa Króla – czyli, ŚWIĘTO LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA oraz Towarzystwa Chrystusowego. W programie zabawy i konkursy, wspólny posiłek i oczywiście imieninowy tort. Spotkanie potrwa od 16 do 18. Zgłoszenia u ks. Krzysztofa.

8. W sobotę 02. grudnia organizujemy JEDNODNIOWĄ PIELGRZYMKĘ DO TORUNIA na kolejną rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy i informacje u p. Danuty pod nr kom: 504 364 901.

9. Od piątku, 24 listopada rozpocznie się WEEKENDOWY KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla par, które planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa. Rozpoczynamy o godz. 18:00 w Domu św. Józefa. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 listopada bezpośrednio u ks. Proboszcza – kom 695 037 388. Ilość miejsc ograniczona.

10. Wraz ze Świętojańskim Klubem Seniora zapraszamy szanownych Seniorów na „WIECZÓR ŚW. ANDRZEJA” CZYLI PRZEDADWENTOWĄ ZABAWĄ INTEGRACYJNĄ DLA SENIORÓW z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Andrzeja Apostoła. Czwartek 30. 11. od godz. 16:00 parafialnym w domu św. Józefa. W programie m.in.: konkurs wiedzy biblijnej – co wiemy o św. Andrzeju?, „Boże krówki” - dobre słowo na nowy rok liturgiczny, a do tego dobra zabawa, dobra strawa i dobra kawa. Zgłoszenia u Przewodniczącej ŚKS – 793 101 700.

11. Wraz ze wspólnotą Kręgu biblijnego w piątek, 24.11. o godz. 19.15 zapraszamy do parafialnego Domu św. Józefa na SPOTKANIE OTWARTE Z KONFERENCJĄ JÓZEFA PRZEMIENIECKIEGO pt. „Jak zwiększyć udział Boga w naszym życiu, czyli jak doskonalić  jakość życia doczesnego, i jednocześnie uzdalniać się do życia wiecznego.” Konferencja w swoim założeniu ma wzbudzić autorefleksję nad niewykorzystanymi jeszcze możliwościami jakie oferuje nam Bóg, oraz wyzwolić motywację do aktywnego podjęcie drogi duchowego wzrostu.

Józef Przemieniecki – trener przemian, mentor, doradca. Od 30 lat zajmuje się przemianami w sferze psychicznej i duchowej człowieka. Od ponad 20 lat wspiera małżeństwa oraz osoby indywidualne w ich rozwoju i kryzysach. Autor programów rozwoju psychicznego i duchowego.  Autor książek i artykułów.

12. W poniedziałek 27. listopada zapraszamy wszystkich katechetów szkół terenu naszej parafii na kolejne spotkanie RADY KATECHETYCZNEJ. Msza św. o godz. 18:30 i spotkanie w Domu zakonnym.

13. We wtorek 28. listopada zapraszamy liderów wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii na kolejne spotkanie RADY DUSZPASTERSKIEJ. Msza św. o godz. 18:30 i spotkanie w Domu św. Józefa.

13. PORADNICTWO RODZINNE. W każdy czwartek w godz. 18:00 – 20:00 jest okazja do spotkania się z naszymi Doradcami Życia Rodzinnego. Cotygodniowe dyżury odbywają się w sali im. Świętej Rodziny - znajdującej się w parafialnym Domu św. Józefa. KONTAKT: poradnictwo.stargard@gmail.com.

14. Zostały ostatnie miejsca na FERIE ZIMOWE dla młodzieży, które odbędą się w Poroninie. Informacje oraz zapisy wraz z zaliczką (500 zł) u ks. Krzysztofa do 30.11.2023.

15. Zapraszamy dzieci kl. 1-4 na ZIMOWE PÓŁKOLONIE w drugim tygodniu ferii (22-26 stycznia, w godzinach od 9.00 - 14.00). Półkolonie odbywać się będą na miejscu, w Stargardzie, w programie jest również wyjazd do Szczecina, warsztaty edukacyjne i inne atrakcje. Koszt półkolonii to 300 zł. Zapisy u s. Anety (tel. 730 244 683) do 30.11.2023.

16. Od poniedziałku do soboty ks. Proboszcz będzie uczestniczył w dorocznych zakonnych rekolekcjach. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji uczestników rekolekcji.

17. Zapowiadamy i zapraszamy na PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, które przeżywać będziemy pod hasłem OTO MATKA TWOJA – przyjdź i poznaj ją bliżej! Rozpoczniemy w I Niedzielę Adwentu 03.12.2023. Rekolekcje poprowadzi – o. Michał Nowak OFMConv – franciszkanin, rekolekcjonista, asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej. Już dzisiaj zachęcamy do zaplanowania udziału w rekolekcjach.

 

KALENDARIUM LITURGICZNE:

- poniedziałek, 20. 11. - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- wtorek, 21.11. - Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

- środa, 22.11 - Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

- piątek, 24.11 - Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.: †Cecylię Sikorę, †Henryka Podolaka, †Bronisławę Cyraniak, †Kazimierza Gołąba, †Krzysztofa Hajduka - Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich zmarłych, zwłaszcza polecanych w tegorocznych wypominkach.

 

 

Wszystkim parafianom i modlącym się z nami życzymy błogosławionych dni nowego tygodnia.
Niech Pan Bóg nam Wszystkim błogosławi!

Szczęść Boże!

 

 Stargard, dn. 19. 11. 2023 r.                                                                                       ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

 

aktualizowano: 2023-11-30
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com