Środa, 27 maja 2020 r. imieniny: Amandy, Jana, Juliana Środa VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Augustyna z Canterbury
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Wirtualna podróż

Dzięki panoramom sferycznym możesz wirtualnie odwiedzić
naszą świątynię i podziwiać we wszystkich kierunkach
ciekawe miejsca gotyckiej świątyni

Czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

W Wigilię Zesłania Ducha Św. – sobota 30 maja – zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00 Drogą Światła, następnie nabożeństwo wielbienia przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o dary Ducha Świętego dla młodzieży i wspólnot działających przy naszej parafii, zakończone wspólną Eucharystią o godz. 22:00.

75-lecie pierwszej powojennej Mszy Świętej w polskim Stargardzie

20 maja (środa) obchodziliśmy 75-lecie pierwszej powojennej Mszy Świętej w polskim Stargardzie. Odprawiona dokładnie tego dnia w 1945 roku przez Księży Tadeusza Długopolskiego i Edmunda Gagajka z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej stała się zarazem inauguracją pracy duszpasterskiej chrystusowców w naszym mieście.
Księża chrystusowcy posługujący obecnie w Stargardzie w dwóch parafiach: św. Józefa i Chrystusa Króla Wszechświata - jako kontynuatorzy misji rozpoczętej 75 lat temu w Stargardzie przez starszych współbraci - nadali temu wydarzeniu szczególny wymiar.

Przedstawienie teatralne z okazji 75 lat od pierwszej Mszy św. w Stargardzie

Zapraszamy do TEATRU w czasach epidemii....

20 maja 2020 mija 75 lat od pierwszej Mszy św. w powojennym Stargardzie oraz rozpoczęcia posługi chrystusowców w naszym mieście - multimedialny projekt jubileuszowy. Z okazji tego jubileuszu dzięki współpracy z młodzieżą z parafii chrystusowców na osiedlu Chopina przygotowano PRZEDSTAWIENIE o tych pierwszych najtrudniejszych dniach rodzenia się polskości na Pomorzu Zachodnim według scenariusza stargardzianki - Joanny Stefańskiej.

 

 

Obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w naszej parafii

Upamiętnieniem 100. urodzin św. Jana Pawła II (18 maja) była instalacja i poświęcenie relikwiarza dla przechowywania relikwii Świętego Papieża.

Centrum setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II była wieczorna liturgia Mszy św., którą zakończyliśmy jej obchody upamiętniając i dziękując za „Tego Wielkiego Świętego Świadka wiary”, którego Bóg dał swojemu Kościołowi i ludzkości.
W modlitwie udział wzięli przedstawiciele wszystkich grup duszpasterskich – różnego wieku i stanu. Obecna była także Pani Ewa Sowa – zastępca Prezydenta naszego miasta.

zobacz wszystkie wiadomości »
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl