Piątek, 07 sierpnia 2020 r. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana Piątek XVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Sykstusa II i towarzyszy, św. Kajetana, bł. Edmunda Bojanowskiego

Duszpasterstwo dzieci

Duszpasterstwo dzieci 11 listopada 2013 wyświetleń: 4024

Listopadowe nabożeństwa dla dzieci

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci, w październiku spotykamy się na wspólnych nabożeństwach różańcowych, w grudniu na roratach, a miesiąc listopad jest taką przerwą, którą chcemy w tym roku wypełnić.

Zapraszamy Was bardzo serdecznie na nabożeństwa wypominkowe w każdy piątek listopada o godz. 17:00. To wspaniała okazja do tego, aby uczyć się pięknej modlitwy za zmarłych, modlitwy która niejednokrotnie staje się wielką pomocą dla zmarłych.

Dzieci same przygotowują ozdobne kartki wypominkowe, na których wypisują przy pomocy rodziców imiona zmarłych z rodziny np. śp. babcia Marysia, śp. dzidek Jan, śp. ciocia Krysia, śp. sąsiadka Adela... - te kartki składają w koszyku w kościele i z nich odczytujemy zmarłych (oczywiście nie wszystkie na raz).

Odczytane kartki kładziemy przy płonących w kościele zniczach jako symbolu naszej pamięci i modlitwy, a po nabożeństwie wywieszamy je w kościele na tablicy.

Jednocześnie najładniejsze kartki zostaną (na ostatnim nabożeństwie) w ramach konkursu nagrodzone dlatego niech dzieci je podpiszą imieniem i nazwiskiem oraz szkołą i klasą.

Po odczytaniu kilku kartek odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Kolejne terminy wypominek dla dzieci to:

15.11.2013,

22.11.2013,

29.11.2013 (ostatnie z rozdaniem nagród)

aktualizowano: 2013-11-11
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl