Środa, 12 sierpnia 2020 r. imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha Środa XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Joanny Franciszki de Chantal

Duszpasterstwo dzieci

Duszpasterstwo dzieci 6 kwietnia 2014 wyświetleń: 2961

Pierwszy Rajd za nami

Strasznie wiało, ale i tak daliśmy radę! Po wspólnej modlitwie grupa kilkunastu ministrantów i kandydatów wraz z rodzicami i ks. Jakubem ruszyła na pierwszy w tym roku Rajd Rowerowy z zadaniami w terenie! Tuż za ulicą Sadową podczas pierwszego przystanku podzieliliśmy się na 3 drużyny, których odpowiednio kapitanami zostali: Jasiu Liśkiewicz, Maciej Mielczarek i Patryk Amroży. Pierwsze zadanie polegało na odszyfrowaniu polecenia i ostatecznie wykonanie go. Najlepsza okazała się drużyna Patryka. Ale niedługo nacieszyli się prowadzeniem. Kolejne zdobyte punkty na poszczególnych przystankach dały ostatecznie zwycięstwo drużynie najmłodszej (sic!): Jan Liśkiewicz, Patryk Starzyński, Jan Biernacki, Wiktor Pankiewicz oraz Wiktor Falkowski. 

Po przyjeździe na miejsce, w ruinach XIII wiecznego zamku rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Pogoda nas nie rozpieszczała, dlatego nie daliśmy rady pojechać dalej, żeby zobaczyć grobowiec megalityczny sprzed 5 tys. lat. Dojechaliśmy jedynie do steli dziękczynnej z XVI wieku, która przedstawia ukrzyżowanego Chrystusa. Co ciekawe jest ona wyrazem wdzięczności Ludvika von Wedla, który po powrocie z pielgrzymki do Ziemi Świętej ustawił tę stelę w takiej samej odległości od swojego zamku, co odległość od bramy Jerozolimskiej na Golgotę. W sumie przejechaliśmy 28 km.

aktualizowano: 2014-04-06
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl