Piątek, 07 sierpnia 2020 r. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana Piątek XVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Sykstusa II i towarzyszy, św. Kajetana, bł. Edmunda Bojanowskiego

Duszpasterstwo dzieci

Duszpasterstwo dzieci 23 lutego 2014 wyświetleń: 3117

Wróciliśmy cali i zdrowi - Ferie 2014

Czekając na wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej chyba wszyscy przez ostatnie 2 tygodnie sprawdzaliśmy jaka będzie pogoda. Czy spadnie śnieg? Czy będzie deszcz? Czy brać spodnie narciarskie, czy wygodne buty do pieszych wędrówek? W końcu nadszedł dzień wyjazdu - a raczej wieczór. Tym razem ruszyliśmy w składzie 44 osób.

Góry przywitały nas słoneczną pogodą, dlatego od razu po śniadaniu nasze kroki skierowaliśmy do Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach, by zawierzyć Maryi ten czas naszego pobytu. Dalej spragnieni zabawy powędrowaliśmy szlakiem pod reglami aż do skoczni. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przed Bukowiną, by wypożyczyć sprzęt narciarski. Po obiadokolacji kolejnym punktem programu było wyjście na koncert prawdziwej Góralskiej Kapeli. Tej nocy wszyscy musieliśmy sie dobrze wyspać bo kolejnego dnia tuź po porannej modlitwie i śniadaniu jechaliśmy do stacji narciarskiej Hawrań w Jurgowie. Rozgrzewka prawie nas wykończyła, ale dzięki niej obyło się bez kontuzji. Osoby, które pierwszy raz jeździły na nartach miały do dyspozycji dwóch instruktorów, a pozostali rozpoczęli białe szaleństwo od średniego stoku. 

Pogoda była tak piękna, że mogliśmy jeździć w podkoszulkach:) Wieczorem wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy św. w naszej domowej kaplicy. Kolejne dwa dni również były przeznaczone głównie na jazdę na nartach. Jeden z wieczorów spędziliśmy na kuligu i smażeniu oscypków. Inny na prezentowaniu grup. Cały czas coś się działo. Piątek był dniem szczególnego relaksu. Najpierw wyjaz na tremy do Białki Tatrzańskiej, później wydawanie pieniędzy na straganach, popołudniu prawdziwa bitwa na śnieżki (na szczęście nie było zbyt dużo rannych). Wieczorem uczestniczyliśmy po raz ostatni we wspólnej Mszy św., a później wspominaliśmy wyjazd oglądając zdjęcia. W sobotę rano szybkie pakowanie i wyjazd do Zakopanego. Czas w stolicy polskich Tatr spędziliśmy na kupowaniu oscypków i pamiątek dla najbliższych. A tuż przed wyjazdem zjedliśmy obiad w McDonald's. Wracając dziękowaliśmy Bogu za świetną pogodę. I już zamówiliśmy śnieg na przyszły rok:)

aktualizowano: 2014-02-28
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl