Środa, 12 sierpnia 2020 r. imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha Środa XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Joanny Franciszki de Chantal

Duszpasterstwo dzieci

Duszpasterstwo dzieci 8 października 2013 wyświetleń: 14857

Z Maryją i Aniołami... Zapraszamy dzieci na różaniec...

Podczas tegorocznych nabożeństw różańcowych pragniemy również poznawać Anioły. Kim są i w jaki sposób mogą nam pomagać! Przyjdź! Pomódl się! Poznaj świętych Aniołów!

Polecamy również miesięcznik "Anioł", w którym znajdziecie jeszcze więcej szczegółów z życia Aniołów.


Kochane dzieci, jeżeli nie mogłyście być na nabożeństwie różańcowym to odmówcie jedną dziesiątkę różańca w domu, a na naszej stronie internetowej zapoznajcie się o czym była mowa (patrz poniżej!)


28.10.2013 Anioł wspierający w dzieleniu się wiarą

Pamiętaj! Wokół Ciebie są ludzie wierzący i jeszcze niewierzący. Wierzący wiedzą i czują, że Pan Bóg JEST. Że jest wielki, mocny, mądry i kochający. Nie gdzieś daleko, ale bardzo blisko. Tym, którzy jeszcze nie wierzą, właśnie Ty musisz to powiedzieć. Jeżeli nie wiesz jak się do tego zabrać, proś swego Anioła o pomoc…


25.10.203 Aniołowie wzywani, przysyłani i posyłani.

Kogo powinniśmy prosić o pomoc, gdy pojawiają się zmartwienia, kłopoty, albo choroba? Oprócz najbliższych również swojego Anioła Stróża, bo to  najlepszy przyjaciel i taki Boży listonosz, który zanosi wszystkie prośby do Nieba. Ojciec Pio, włoski zakonnik, wiedział o tym doskonale, bo widywał swojego Anioła od dziecka i rozmawiał z nim codziennie. A przyjeżdżali do niego ludzie z całego świata, a tym, którzy nie mogli  przyjechać Ojciec Pio kazał  przysyłać do siebie swojego  Anioła Stróża mówiąc: „On może przynieść wiadomość od was   do mnie, a ja będę pomagał jak będę mógł". Posyłał także do nich swojego Anioła. Nic dziwnego, że Anioł Ojca Pio  miał zawsze ręce pełne roboty.


23.10.2013 Aniołowie śpiewający Matce Jezusa

Jak można wyrazić, że się kogoś kocha? Oczywiście, pięknym i radosnym śpiewaniem. Nieskończenie piękniejszym śpiewem wielbią Pana Jezusa i Maryję wszyscy święci Aniołowie. Niemiecka święta,  Matylda była tak  rozkochana w Maryi, że widziała Ją i śpiewała  Jej nieustannie. Zamieszkała w klasztorze, gdy miała siedem lat, a potem została mniszką tak cudnie śpiewającą, że nazywano ją "Bożym słowikiem". Kiedy  pewnego razu  ujrzała swoją Maryję z diademem na głowie i z Panem Jezusem na rękach od razu zaczęła śpiewać. Wtedy  Maryję otoczyły Anielskie  chóry i śpiewały razem z nią  tak słodko i pięknie jak nikt  inny na ziemi.


21.10.2013 Anioł wspierający mnie w spowiedzi świętej

Pan Jezus powiedział kiedyś, że jest pokarmem dla wszystkich, którzy w Niego wierzą i którzy przyjmują Go do swojego serca w Komunii Świętej. Trzeba jednak by to serce było  piękne, czyste i kochające i żeby nie miało żadnego grzechu ciężkiego.  Ale czasem tak trudno wytrwać w dobrym, tak trudno nie zgrzeszyć. Trochę wstyd i strach później wyznać grzechy  w konfesjonale. Można wtedy poprosić o pomoc swojego Anioła Stróża, On modlitwą i bliskością pomoże pozbyć się lęku i sprawi, że spowiedź będzie szczera i serdeczna a spotkanie z Panem Jezusem znów wypełni serce ogromną radością i miłością.


18.10.2013 Anioł Natchnienia, z kapłanem mówiący o Bogu

O Bogu trzeba mówić z  powagą i szacunkiem i z ogromną miłością, tak jak się mówi  o Kimś najdroższym, najukochańszym i jedynym. Tak o Bogu mówi kapłan, kiedy głosi kazania, rekolekcje czy katechezy. On wie, że wtedy  przy nim stoi potężny i mądry Anioł Natchnienia przysłany mu do pomocy  przez samego Boga.  Ten Anioł sprawia, że myśli kapłana stają się jasne i czyste a słowa piękne i zrozumiałe.


16.10.2013 Anioł chrzestny

Chrzestnym Aniołem można nazwać Twojego Anioła Stróża, który jest z Tobą od urodzenia. A w chwili Chrztu Świętego, czyli gdy  kapłan polał ci główkę  wodą święconą i wypowiedział Twoje imię i „Ja ciebie chrzczę w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego...” -  ten Anioł wypełnił ci duszę Bożym światłem, więc stała  się ona piękna, czysta i Boża. Dlatego ona źle się czuje, gdy zabrudzisz ją grzechem, a jest szczęśliwa, gdy oczyszczoną Twój Anioł unosi ku światłu Bożemu.


14.10.2013 Anioł, który zawsze jest, strzeże i prowadzi

Każdy ma swojego Anioła Stróża – to żadna nowość dla nas. Ten Anioł przede wszystkim pilnuje i chroni. Pewna japońska siostra zakonna Agnes usłyszała  nawet jak Anioł powiedział do niej: "Jestem tym, który zawsze stoi u twego boku i czuwa nad tobą i cię strzeże”. Stało się to, gdy zobaczyła w nocy cudowne światło bijące od Najświętszego Sakramentu. Ten Anioł zaprowadził ją do rozświetlonej też figurki Maryi, a Ta poprosiła ją o modlitwę za grzechy całego świata. Twój Anioł Stróż też  pragnie  zaprowadzić cię do kościoła lub kaplicy i tam  klęknąć przed Jezusem i wraz z Maryją pomodlić się o spokój i pokój  na całym świecie.


11.10.2013 Anioł modlący się ze mną

Zawsze, kiedy klękasz, by się pomodlić, to twój Anioł Stróż klęka  i modli się razem z tobą i za ciebie. On zawsze jest przy tobie -  szczególnie wtedy. Nawet, gdy się kręcisz, gdy modlitwa cię nudzi, gdy ziewasz, albo modlisz się byle jak. Anioł wie, że jest ktoś kto specjalnie cię odciąga od modlitwy, rozprasza lub  rozśmiesza, kto chce cię od Pana Boga oddalić. To kusiciel. Dlatego właśnie wtedy proś Anioła o pomoc. On, który wciąż patrzy w oblicze Pana Boga, pomoże uspokoić ci myśli i rozjaśnić serce, by twoja modlitwa była uważna i żywa - choć trochę podobna do tej, którą Anioł modli się z tobą i za ciebie.


09.10.2013 Aniołowie otaczający z nami ołtarz Eucharystyczny

Aniołowie w Niebie wpatrują się nieustannie w twarz Boga i  śpiewają   „Święty, święty, święty, Pan Zastępów, pełne jest Niebo Jego chwały”. A gdy Kapłan podczas Mszy Świętej unosi chleb i wino przemienione w Ciało i Krew Pana Jezusa, to Aniołowie i tu chwalą Go jak w niebie. Podobnie czynią nasi Aniołowie Stróże. Dlatego i my wtedy  klękamy i pochylamy głowy, bo choć nie widzimy ani Pana Jezusa, ani Aniołów to wierzymy, że Pan Jezus żywy i prawdziwy jest na ołtarzu. I wtedy  w kościele robi się tak jak w Niebie.


07.10.2013 Anioł zachęcający do czytania

Aniołowie, o których dzisiaj mowa to Aniołowie Dobrej Nowiny, czyli zwiastuny Bożych nowinek i tajemnic. Dają nam znać, że Pan Bóg  pragnie, abyśmy Go coraz lepiej  poznawali  i   dlatego  wybrał proroków i  apostołów, aby  pod natchnieniem Ducha Świętego spisywali Jego słowa. Biblia to bardzo mądra księga, ale trudno ją  czasem zrozumieć, więc Aniołowie zachęcają  do jej  czytania. A zaproszeni przez nas, czytają ją razem z nami i wtedy słowa Boże stają się bardziej jasne i zrozumiałe, a Pan  Bóg coraz bliższy.

 

aktualizowano: 2013-10-21
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl