Czwartek, 06 sierpnia 2020 r. imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego Czwartek XVIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Przemienienia Pańskiego

Odnowa w Duchu Świątym

Odnowa w Duchu Świątym 5 września 2019 wyświetleń: 733

Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym

W poniedziałkowy wieczór Odnowa w Duchu Świętym rozpoczęła powakacyjne spotkania. Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa do Ducha świętego i Eucharystii.

Słowa ewangelii wg św. Łukasza 4,16-30 skierowane do wspólnoty, są dla nas drogą i zadaniem aby nie bać się, ale wyjść na przeciw wszelkim zadania w naszej parafii i w Kościele w Polsce.
„Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnych, abym obwoływał rok łaski od Pana” - ks. Marcin w homilii zachęcił do jeszcze większego otwarcia się na działanie Ducha Św. W słowach ewangelii pokazał konkretne działanie Boże w życiu człowieka: "Duch Pański spoczywa na Mnie" - nie jesteśmy sami, Bóg daje nam konkretną pomoc. Zostaliśmy "namaszczeni" i "posłani" do ludzi, którzy czekają na Słowo Boże, pokazana przez czyny nas i naszej wspólnoty. Dzielmy się naszymi talentami i darami, otrzymanymi od Boga Ojca "obwoływał rok łaski od Pana" - obdarowywać łaską Bożą, " Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! "(Mt 10,8)>

Po eucharystii nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu i Uwielbienie aminowane przez wspólnotę, z prośbą o słowo prowadzące wspólnotę przez cały rok formacyjny: (Łk 22 27-30) "Któż bowiem jest większy? Czy ten, kto siedzi za stołem, czy ten, kto służy? Czyż nie ten, kto siedzi za stołem? Otóż Ja jestem pośród was jak ten, kto służy.
Wyście wytrwali przy Mnie w moich przeciwnościach. Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec: abyście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz żebyście zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela."

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym spotyka się w każdy poniedziałek miesiąca:
I pon. miesiąca - Adoracja i Uwielbienie (Kościół)
II pon. miesiąca - Konferencja/Katecheza (Salka)
III pon. miesiąca - Adoracja (w ciszy)
IV pon. miesiąca - Rozważanie Pisma Świętego (Salka)
V pon. miesiąca -Spotkanie Braterskie-Agapa (Salka)

aktualizowano: 2019-09-14
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl