Niedziela, 06 lipca 2020 r. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji Poniedziałek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

Duszpasterstwo młodzieży "WIECZERNIK"

Duszpasterstwo młodzieży "WIECZERNIK" 29 marca 2013 wyświetleń: 4009

Marcowa Pielgrzymka Młodych do Rzymu

„Nigdy nie bądźcie ludźmi smutnymi, nie poddawajcie się zniechęceniu. (...) Na tym polega nasza radość, nadzieja, którą musimy wnosić w nasz świat” – wołał Papież Franciszek do 200 tysięcy wiernych, zgromadzonych na Placu Świętego Piotra, w Niedzielę Palmową. Pod rzymskim niebem, rozjaśnionym słońcem, uczestniczyliśmy jako grupa pielgrzymów ze Stargardu w uroczystej Liturgii Niedzieli Palmowej, której przewodniczył Ojciec Święty Franciszek.

Eucharystia przed Bazyliką św. Piotra była swoistym ukoronowaniem naszej Pielgrzymki do Włoch, w trwającym właśnie Roku Wiary. Zanim dotarliśmy do Rzymu, odwiedziliśmy wiele ciekawych i naznaczonych chrześcijańską historią miejsc: Turyn, Sassello koło Genui, Asyż. Dotykaliśmy w tych miejscach wspaniałej historii Kościoła, którą tworzyli święci i błogosławieni minionych stuleci: św. Jan Bosko, św. Franciszek z Asyżu, św. Klara, bł. Piotr Jerzy Frassati, bł. Chiara Luce Badano.

W Niedzielę Palmową mieliśmy prawdziwe szczęście być tak blisko Papieża Franciszka. Łzy i radość przenikały się na Placu św. Piotra z mocnym biciem serca i dłonią Papieża, który nam i światu z serca błogosławił. Ojciec Święty w homilii zaznaczył, że nigdy nie można przyzwyczajać się do zła. „Nauczmy się spoglądać ku górze, ku Bogu, ale także w dół, ku innym, ku ostatnim. Nie możemy bać się ofiarności” – zachęcał. Pielgrzymi ze Stargardu nie ukrywali wzruszenia, szczególnie w momencie, gdy uśmiechnięty Papież przejeżdżając wolno pomiędzy sektorami, udzielił im błogosławieństwa. Na wielu twarzach pojawiły się łzy. Umocnieni tym błogosławieństwem, powróciliśmy do Stargardu, niosąc w sercu słowa i miłość Papieża Franciszka. Pielgrzymka Stargardzian do Włoch trwała siedem dni. W większości grupę tworzyła młodzież z Gimnazjum Katolickiego.

(Ks. Rafał Sorkowicz SChr)

aktualizowano: 2013-03-29
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl