Środa, 27 maja 2020 r. imieniny: Amandy, Jana, Juliana Środa VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Augustyna z Canterbury

Dzieciące Koło Misyjne

Dzieciące Koło Misyjne 9 marca 2013 wyświetleń: 2057

Kilka nowych informacji od s. Miriam

Kilka bardzo ważnych wiadomości dla osób nieobecnych z różnych przyczyn na spotkaniu dnia 9.03.2013r.

Trwający Rok Wiary i przypadająca w nim 170 rocznica powstania Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (1843 r.)  na całym świecie jest to wyjątkowy czas. Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji szczecińsko - kamieńskiej włączają się w świętowanie!

To dobra okazja, aby przypomnieć sobie słowa bł. Jana Pawła II z okazji 160 urodzin Dzieła. 

Wszyscy powinniście uczestniczyć w tym cudzie, drodzy chłopcy i dziewczęta wspomagający misje! Z całego serca ufam, że wasi duszpasterze a“biskupi i kapłani, katecheci i animatorzy, wasi rodzice i nauczyciele wezmą sobie do serca Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Od samego początku swego istnienia przynosiło ono owoce misyjnego heroizmu i zapisało przepiękne karty w historii Kościoła. Jan Paweł II, Przesłanie z okazji 160. rocznicy PDMD

Już dzisiaj zapowiadam i serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w następujących misyjnych wydarzeniach:

III Kongres Misyjny Dzieci Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej w tym roku odbędzie się 27 kwietnia (sobota) w Teatrze Letnim w Stargardzie Szczecińskim w godzinach przedpołudniowych. Hasłem tegorocznego spotkania są  słowa "Dzielmy się wiarą jak chlebem". Będzie to WIELKA ZABAWA URODZINOWA PDMD.  W programie TORT, zabawa z wodzirejem, zaproszeni goście: p. Anna Sobiech - sekretarz krajowy PDMD, s. Anafrida Biro - z Afryki, p. Luizz muzyk z Peru, koncert, konkursy... i oczywiście podsumowaniem spotkania będzie Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

Z Kongresem związane są dwa konkursy:
1. plastyczny dla osób indywidualnych pt. "Dzielmy się wiara jak chlebem..." (informacje w załączniku)
2. grupowy dla ognisk misyjnych - WYKONANIE URODZINOWEGO TRANSPARENTU. Treść transparentu musi nawiązywać do 170 rocznicy urodzin PDMD. Technika dowolna. Transparent grupa przywozi ze sobą na Kongres. Podczas spotkania zostaną wybrane 3 najlepsze...
Wszystkie konkursy związane są z nagrodami. 

IV Miedwiański Festiwal Piosenki Religijnej - misyjnej odbędzie się 2 czerwca w Amfiteatrze nad jeziorem Miedwie w Morzyczynie pod hasłem "By niebo i ziemię poruszyć..." dzieląc się wiarą jak chlebem... Wystąpią zespoły muzyczne dziecięce i młodzieżowe jak również dzieci z ognisk misyjny. Gwiazda festiwalu będzie pochodząca z Kenii Marsha Otondi, która fenomenalnym głosem i niezwykłą osobowością zachwyca publiczność. 

I PROSZĘ MÓDLCIE SIĘ O DOBRĄ POGODĘ...:):)

 

Konkurs pod hasłem

„Dzielmy się wiarą jak chlebem”

W związku z tematem tegorocznego Kongresu Misyjnego Dzieci ogłaszamy konkurs plastyczny dotyczący tematu naszego spotkania. Konkurs jest skierowany do wszystkich dzieci uczestniczących w Kongresie.

REGULAMIN KONKURSU

Zasady konkursu:

  • Praca plastyczna na temat: „Dzielmy się wiarą jak chlebem”
  • Format pracy nie mniejszy niż A3,
  • Technika pracy: dowolna (prace przestrzenne, kolaż, plakat, rysunek itp.),
  • Prezentacje komputerowe nie będą brane pod uwagę.

Opis pracy powinien zawierać: imię i nazwisko ucznia, klasę, nazwę i adres szkoły, imię
i nazwisko opiekuna oraz dane kontaktowe (najlepiej adres e-mail);

Kryteria oceny: zgodność z tematem konkursu, oryginalność ujęcia tematyki, atrakcyjność i pomysłowość wykonania, walory artystyczne, samodzielność wykonania pracy.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas III Archidiecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci w dniu 27 KWIETNIA 2013 r. w TEATRZE LETNIM w Stargardzie Szczecińskim.

Następne spotkanie   16.03.2013r  o godz.11.00 w salce za plebanią…

 

  • Postać miesiąca : Antonietta Meo (1930-1937) dziewczynka, która bardzo tęskniła za Jezusem i wyczekiwała GO w Komunii Św.
  • w sposób szczególny pamiętamy o misjonarzach męczennikach - 10 tka różańca za misjonarzy…
  • przynosimy szkice transparentu,

 

POMYŚL..???…..

Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie….. i w czasie przyjęcia mojej  KOMUNII ŚWIĘTEJ  czy zastanawiam się że jestem żywym tabernakulum….

 

 

 

aktualizowano: 2013-03-09
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl