Wtorek, 28 listopada 2023 r. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy Wtorek tygodnia okresu zwykłego

LSO Ministranci i kandydaci

LSO Ministranci i kandydaci 15 kwietnia 2014 wyświetleń: 3075

Kilka wskazówek dla Ministrantów i Kandydatów na Wielki Tydzień

Poniżej umieszczam kilka informacji dla Ministrantów i Kandydatów na Wielki Tydzień. Te same informacje chłopaki dostali w formie wydrukowanej, ale jakby ktoś zgubił to można je doczytać tutaj. Przede wszystkim pamiętajmy o naszym osobistym, duchowym przygotowaniu, czyli o konieczności skorzystania z sakramentu spowiedzi (jeżeli ktoś jeszcze nie skorzystał) i o szczególnej modlitwie osobistej! Nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę…

 

1. Wasz strój:

- proszę zadbać o to, by każdy miał czystą, wypraną i wyprasowaną komże. Miejcie stroje zawsze galowe tzn. koszula, garnitur (jeżeli chłopcy mają); eleganckie ubranie i eleganckie buty (jeżeli są). To są najważniejsze dla nas Chrześcijan dni i przez swój strój również pokazujemy naszą relację do Jezusa.

 

2. Niedziela Palmowa - Marsz dla Jezusa:

- kto nie wziął czerwonej sutanki i kołnierzyka po zbiórce proszę, aby odpowiednio wcześnie podszedł do kościoła w Niedzielę i przyniósł swój strój na miejsce gdzie rozpoczynamy Marsz, czyli przy MDK. Wszyscy Ministranci i Kandydaci mają być ubrani przy MDK najpóźniej o godz. 10:15. Musimy się ustawić, itd. Marsz zaczynamy o 10:30. Każdy Ministrant otrzyma zieloną gałązkę palmy, dlatego nie bierzcie swoich.

 

3. Wielki Wtorek - Droga krzyżowa ulicami miasta:

- o godz. 19:30 spod Bramy Pyrzyckiej rusza droga krzyżowa ulicami miasta. Proszę się ciepło ubrać. Idąc na tę drogę krzyżową proszę wstąpić do kościoła po czerwoną sutannę i kołnierzyk. Spotykamy się pod Bramą Pyrzycką najpóźniej o 19:20.

 

4. Godziny Liturgii OBOWIĄZKOWEJ w poszczególnych dniach:

Wielki Czwartek początek Liturgii 18:30 – proszę przyjść najpóźniej 20 min. przed rozpoczęciem

Wielki Piątek początek Liturgii 18:30 – proszę przyjść najpóźniej 20 min. przed rozpoczęciem

Wielka Sobota początek Liturgii 20:00 – proszę przyjść najpóźniej 20 min. przed rozpoczęciem

 

5. Adoracja w Wielki Czwartek dla Rodzin Ministrantów i lektorów, dla rodziców kapłanów i sióstr  zakonnych jest od godz. 22:00 do 23:00.

Chociaż to będzie późno, to jednak zapraszam Rodziców Ministrantów, Kandydatów oraz ich dzieci na prowadzoną przez nas wspólnie adorację dziękczynną za dar Eucharystii, Kapłaństwa, życia zakonnego. Niektórzy chłopcy będą czytali modlitwy, inni śpiewali, jeszcze inni grali. Niech to będzie nasze wspólne czuwanie przy Jezusie, który tę noc spędził już uwięziony i samotny.

 

6. Obowiązkowa Adoracja w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę każdy Kandydat i Ministrant obowiązkowo czuwają przy Ołtarzu Adoracji (w tzw. Ciemnicy) i przy Grobie Pańskim w wyznaczonych godzinach! Lista, na którą się wpisywaliście będzie wisiała od Wielkiego Czwartku w zakrystii. Na tę adorację zabieramy np. modlitewnik, różaniec… Również tę listę umieszczę w internecie!

aktualizowano: 2014-04-15
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com