Środa, 23 września 2020 r. imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli Środa XXV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Pio z Pietrelciny

Duszpasterstwo dzieci

Duszpasterstwo dzieci 25 sierpnia 2013 wyświetleń: 2218

Wakacje z Jezusem w Międzyzdrojach

Pora napisać obiecanych kilka słów po naszej wyprawie do Międzyzdrojów, która miała charakter „Wakacji z Jezusem”. Grupa 25 dziewczyn ze szkół podstawowych z 2 Paniami katechetkami i ks. Jakubem od 19 do 24 sierpnia łapali ostatnie wakacyjne promienie słońca nad naszym polskim morzem. Pogoda nam się udała, bo nie było ani za gorąco, ani za zimno – ot tak w sam raz. Wyjazd pod nazwą „Wakacje z Jezusem” był okazją do poznania się lepiej, ale także do wspólnej modlitwy, zabaw w wodzie i na lądzie, rozmów, spacerów itd. Szczególną godziną była 15:00, kiedy to odmawialiśmy koronkę do Bożego miłosierdzia, a później rozważaliśmy krótki fragment Pisma Św. i każdy otrzymywał do wykonania jakieś zadanie...

Inną bardzo ważną godziną była 8:00 rano, a więc pobudka. W niektórych przypadkach pobudka polegała na tym, że ks. Jakub musiał lać wodę, żeby otworzyły się zaspane oczy uczestniczek wyjazdu. Później wspólne przeciąganie się, rozgrzewka i poranna modlitwa. Po śniadaniu były dyżury np. sprzątanie domu, zmywanie naczyń itd.

Można jeszcze długo opisywać cały nasz pobyt, ale lepiej zerknąć do galerii i zobaczyć na własne oczy jakie atrakcje czekały nas w ciągu dnia.

Na koniec naszego pobytu każda grupa podziękowała swoim opiekunom za cierpliwość i dobre słowo oraz wręczyła drobny upominek, natomiast ks. Jakub w imieniu własnym i Pań katechetek wręczył pamiątkę z wyjazdu każdej osobie. A tą pamiątką były żółwiki. Można zapytać dlaczego? Ale odpowiedź jest prosta… dziewczyny w żółwim tempie wstawały z łóżek, w żółwim tempie zbierały się do wyjścia, w żółwim tempie kąpały się:) Zachęcamy do naszych wspólnych wyjazdów, a nadto do grup dla dzieci, które działają przy naszej parafii np. Ministrantów, Eucharystycznego Ruchu Młodych, czy Koła Misyjnego, a także grup religijnych, które prowadzą Panie i Siostry w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 3. W końcu wszyscy stanowimy Kościół!

aktualizowano: 2013-09-03
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl